KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HASAN GÜMÜŞ'ÜN "10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ" MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HASAN GÜMÜŞ'ÜN

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın Hasan Gümüş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83. yıl dönümü münasebetiyle bir anma mesajı yayımlamıştır. Sayın Hasan Gümüş  mesajında:

"Yaşamı boyunca aziz milletimizin istiklali ve istikbali için mücadele etmiş Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83. yılında rahmetle, minnetle ve şükranla yâd ediyoruz.

Büyük Önder Atatürk, yaktığı bağımsızlık meşalesi ile tarihten silinmek istenen bir milleti aynı ülkü etrafında birleştiren; askeri dehası, devlet adamlığı ve önderlik vasıfları ile sadece milletimizin değil tüm insanlığın sevgisini kazanmış tarihin en saygın şahsiyetlerinden biri olmuştur. 

Büyük Önder'in yaktığı meşale bugün dahi yolumuzu aydınlatmakta,  O'nun tüm yokluklara ve zor şartlara rağmen gösterdiği mücadeleci ruh bizlere güç ve ilham vermektedir.

Bugün bizlere düşen görev; Atatürk'ün "Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir." fikrinden hareketle, onun mirasını geleceğe taşıyabilmek için, uğrunda binlerce şehit verdiğimiz cennet vatanımıza her zaman ve her şart altında sahip çıkmak, Cumhuriyet'imizin değerlerini, kazanımlarını korumak, kollamak ve yeni nesillere aktararak sonsuza dek yaşatmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet'imizin kurucusu, milletimizin unutulmaz lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha saygıyla minnetle yâd ediyorum. Bu toprakları vatan kılan tüm şehitlerimize, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.