KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HASAN GÜMÜŞ'ÜN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HASAN GÜMÜŞ'ÜN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

        Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde millî iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan tarihin kaydetmiş olduğu en büyük ihanet girişimine maruz kalmıştır.

        15 Temmuz gecesinde milletimiz  ellerinde bayrak, dillerinde tekbir, inancını, vatanını, milletini savunmak üzere tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet anlayışı etrafında birleşmiş ve halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstererek, tarihin en büyük demokrasi dersini vermiştir

        15 Temmuz 2016 hain darbe girişimine karşı elde ettiğimiz zafer, aziz milletimizin şanlı tarihindeki nice kahramanlık destanının son örneğidir. Aynı zamanda Anavatanımız Anadolu'muzdaki istiklal ve istikbalimizi koruma kararlılığımızın dost düşman tüm dünyaya ilanıdır...

        Bilinmelidir ki; gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine tek yürek ve tek yumruk olarak tankların üzerine korkusuzca yürüyen kahraman yiğitlerimize ilelebet minnettar kalacağız.

        Vatan, millet, devlet, bayrak ve ezan başta olmak üzere kutsallarımıza içerden ve dışardan herhangi bir müdahale sözkonusu olduğunda "Sağına ve soluna bakmadan ben varım" bilinciyle geçmişte Çanakkale'de dün 15 Temmuzda olduğu gibi göğsümüzü siper edeceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır.

        Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede göğsünü siper, canlarını feda eden şehitleri anmak, hatırlamak ve hatırlanmalarını sağlamak millî, dini ve insani vazifemizdir.

        Bu duygularla 15 Temmuz'da vatan savunmasında gözünü kırpmadan, geriye dönmeyi düşünmeden seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle anıyoruz" Rabbim milletimize bir daha böyle bir gece yaşatmasın.

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.