KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ VELİLERİMİZLE ONLINE BULUŞMALARA DEVAM EDİYOR

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ VELİLERİMİZLE ONLINE BULUŞMALARA DEVAM EDİYOR

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün lise son sınıf öğrencileri ile gerçekleştirdiği "Öğrenci Motivasyon Buluşmaları"nın ardından LGS'ye girecek olan ortaokul 8. sınıf öğrencilerimizin velilerine yönelik başlattığı "Veli Buluşmaları" tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamdaki son program 1 Mayıs Cumartesi günü Emek Ortaokulu 8. sınıf velileri ile gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ, her öğrencinin değerli ve özel olduğuna, ilgi ve kabiliyetlerinin farklı olduğuna vurgu yaparak bu gerçekten hareketle onlara doğru rehberlik yapmanın önemine değindi. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı kendi çağımızın şartlarına göre değil onların yaşayacağı geleceğin dünyasına göre hazırlamanın ve bu yaklaşımla onlara imkânlar sunmanın gerekliliğine işaret etti. Dünyanın hızla değiştiğini ve dönüştüğünü belirterek bu değişim ve dönüşümü iyi okuyanların çocuklarını geleceğe daha iyi hazırlayacaklarını söyledi. Çocuklarımıza 20 yıl sonrasının mesleklerine uygun bir yol haritası çizmenin ve onlarda bir gelecek vizyonu oluşturmanın hem onların geleceği hem de ülkemizin kalkınması açısından çok önemli ve değerli olduğuna vurgu yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ, konuşmasının sonunda, içinde bulunduğumuz salgın hastalık döneminde sınava hazırlanan çocuklarımız için eğitim ailemizin bütün bireylerine her zamankinden daha fazla görev ve sorumluluk düştüğünü hatırlatarak bu dönemde onların moral ve motivasyonlarını yüksek tutacak çalışmalar yapmaları gerektiğini ifade etti. Bu süreçte ve özellikle uzaktan eğitim dönemindeki özverili çalışmaları ve destekleri nedeniyle öğretmenlere ve tüm velilere teşekkür etti. Sınava hazırlanan bütün öğrencilere başarılar diledi. 

Çevrim içi gerçekleştirilen veli buluşmasının son bölümünde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ velilerle tek tek görüşerek öneri ve düşüncelerini aldı, sorularını cevaplandırdı.

02-05-202102-05-202102-05-202102-05-202102-05-202102-05-202102-05-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.