KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOGLU'nun "Çalışan Gazeteciler Günü" Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOGLU'nun

İlkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak, vatandaşlarımızın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen gazeteci, toplumun gözü, kulağı ve sesidir. Vatandaş ile yönetim arasında köprü vazifesi gören basın mensuplarımız bu yönüyle de milletin duygularına tercüman olmaktadır.

Hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşanmasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Basın toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında, toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan en etkili araçlardan biridir. Safranbolu ileçmizde eğitim adına atılan tüm güzel adımların yaygınlaşmasında basınımızın da emeği bulunmaktadır. Bu sebepten basın doğru ve güzel olanın habercisidir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm basın mensuplarının "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü" kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Said Nuri ODABAŞOGLU

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.