KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU'nun "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU'nun

Çocuklarımızın ilk öğretmeni olarak toplumun en önemli yapı taşı olan, ayakları altında cenneti barındıran annelik kutsiyetinin taşıyıcısı, hayatımızın her anını daha özel kılarak güzelleştiren tüm kadınlarımızın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Onların, her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sağlaması ve hayatın her alanında etkin bir şekilde yer alması bizleri sevindirmektedir.

Bugün eğitim ordumuzun büyük bir çoğunluğu kadın öğretmenlerimizden oluşmaktadır. Gençlerimiz ve toplumumuz "Türkiye Yüzyılı" hedeflerine, emin adımlarla evlerinde ve okullarında bir anne şefkati ile çocuklarımızı kucaklayan, en temel bilgileri ilminin derinlikerinde çocuklarımızı yetiştiren kadın muallimlerimizin büyük desteği ile yürümektedir. Bu nedenledir ki gerek inancımız, gerekse de toplumsal değerlerimiz kadını her zaman baş tacı etmekte, onu çok müstesna bir yere koymaktadır. Peygamber efendimizin (SAV) Veda Hutbesinde; "Ey insanlar! kadınların haklarını bilmelisiniz ve gözetmenizi isterim, bu nedenle Yüce Allah'tan korkmanızı dilerim. Siz kadınları Allah'hın emaneti aldınız ve onların namusunu kendinize Allah'hın emri ile helal bildiniz. Sizin kadınlar üzerinde onların da sizin üzerinde hakkı vardır" diyerek kadına verilen değerin önemini vurgulamıştır. 

Toplumun temeli aile, ailenin temeli kadındır. Dünyadaki en zor mesleklerin başında gelen insan yetiştirme sanatının en güzeli "anne" sıfatıyla kadınlar tarafından icra edilmektedir. Kadınların aile içinde "anne" olmakla başlayan fedakârlık, sevgi, saygı, hoşgörü, birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma duyguları toplumu olumlu yönde etkileyen en önemli güçtür. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit annelerimiz ve şehitlerimizin kıymetli eşleri olmak üzere, kadın öğretmenlerimiz ve tüm kadınlarımızın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" nü kutluyor, sağlık ve mutluluk diliyorum.

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.