KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAİD NURİ ODABAŞOĞLU'NUN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAİD NURİ ODABAŞOĞLU'NUN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAİD NURİ ODABAŞOGLU'NUN 2023-2024 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SENE BAŞI MESAJI

Geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimizin uzun bir tatilden sonra okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz.

Safranbolumuzda 2023-2024 eğitim ve öğretim yılına 57 okulumuzda 11518  öğrenci ve 995  öğretmenimizle 11 Eylül 2023 tarihi itibarıyla başlıyoruz. Okul öncesi eğitim kurumlarımızda, ilkokul birinci sınıflardaki öğrencilerimizle ve liselerimizin 9. sınıflarında uyum haftası kapsamında 4 Eylül 2023 tarihinde eğitim-öğretime başladık ve okullarıyla ilk kez tanışan öğrencilerimizin heyecanına ortak olduk.

Çocuklarımızı, eğitim imkânlarıyla ne kadar buluşturabilirsek, ne kadar iyi yetiştirebilirsek yarınlarımız da o kadar aydınlık ve güçlü olacaktır. Bugün okul sıralarında eğitim süreçlerine yön verdiğimiz çocuklarımız, yarın geleceğimizin bilim insanları, mühendisleri, teknoloji girişimcileri, öğretmenleri ve liderleri olacaklar. Teknoloji yarışının son hızla devam ettiği çağımızda; eğitimli, meraklı ve heyecanlı genç nesillere ihtiyacımız var. Bizler de çocuklarımızın her türlü bilgi, beceri ve donanıma sahip bireyler olarak yetişmelerinde, yeteneklerinin geliştirilmesinde,  büyük bir gayret ve özveriyle çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

İlçemiz, Türkiye'nin millî teknoloji hamlesinin en önemli ilçeleri arasında. Bizlere düşen, eğitim öğretimin her kademesinde yapılan yatırımlar ve geliştirilen projelerle, "Türkiye Yüzyılı" yolunda her geçen gün hızla ilerlemeye devam eden ülkemize katkıda bulunmaktır. Safranbolu eğitim ailesi olarak, her kademede üretme refleksiyle yetişen ve vatanına milletine sevdalı öğrencilerimiz ve mesleğine âşık öğretmenlerimizle ülkemizin hedeflerine ulaşması noktasında her türlü fedakârlığa hazırız.

Öğretmenlik bir sevda mesleğidir. Sınıfa girdiğinizde size bakan her bir çocuğumuz, onlara verdiklerinizle yetişecek ve ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak. Bir çocuğumuzun hayatına dokunabilmek belki de ülkemizin geleceğine dokunmak anlamına geliyor. Bizler yerimizde sayarsak ülkemiz yerinde sayar. Bu kutsal mesleği ifa eden tüm meslektaşlarıma başarılar diliyorum.

Çocuklarımızı hayata hazırlarken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan değerli velilerimiz, öğrenci ve öğretmenlerimizle birlikte eğitim sisteminin en önemli unsurlarıdır. Çocuklarımızın eğitim yolculuğunda birlikte yol almaktan mutluluk duyduğumuz velilerimizin desteğini almak bizler için çok önemlidir. Velilerimizin her daim okullarımızla ve öğretmenlerimizle iş birliği içinde olmalarını arzu ediyoruz.

Sevgili öğrenciler; okullarınızda bir yandan bilgi ve beceri elde ederken diğer yandan kişiliği gelişmiş, güzel davranışlar sergileyen, güzel arkadaşlıklar kuran, büyüklerine karşı saygılı bireyler olarak yetişeceğinize ve ülkemizin, muasır medeniyetler seviyesine gelmesinde önemli katkı sağlayacağınıza inancım tamdır. Hepimize düşen görev çok ama çok çalışmaktır. Pırıl pırıl yarınlara başladığımız yeni eğitim-öğretim yılında hepinize başarılar diler, gözlerinizden öperim.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize, ailelerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Said Nuri ODABAŞOĞLU

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.