KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU İlçemizde 40 Alan/Branş Bazında Gerçekleştirilen İlçe Zümre Toplantılarını Ziyaret Etti

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU İlçemizde 40 Alan/Branş Bazında Gerçekleştirilen İlçe Zümre Toplantılarını Ziyaret Etti

Millî Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU, Şube Müdürümüz Yakup TÜMEN ile birlikte ilçemizin değişik okullarında  40 alan/branş bazında gerçekleştirilen ''İlçe Zümre Toplantılarını''  ziyaret etti. Yeni Zümre Toplantıları Yönetmeliğine göre yapılan zümre toplantılarına katılan öğretmenlerle sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz zümre başkanlarından da bilgi aldı.

İlçe Milli Eğitim yöneticilerinin iştirak ettiği toplantılarda ilçe zümre başkanları ile 2023- 2024 eğitim öğretim 2. Yarıyılında branş bazında yürütülecek çalışmalar ve ders planlamaları, öğretim yöntem ve tekniklerinin paylaşılması, Bakanlık tarafından www.eba.gov.tr adresinden yayınlanan ders içeriklerinin sınıf içi uygulamalarda kullanılması, okul-veli iş birliği ve iletişiminin güçlü tutulması, kazanım değerlendirme çalışmaları, değişen eğitim politikaları, Ölçme Değerlendirme Yönetmeliği konusunda değerlendirmeler yapılarak, gerekli görülen kararlar alındı.

Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU, ilçe zümre başkanları toplantılarına dair değerlendirmesinde; Zümre toplantıları ile eğitim öğretimin faaliyetlerinin planlama ve koordinesi, bilgi akışı ve paylaşımı ile öğrenci başarısının arttırılması konuları ile aynı alanlar arasında iletişim, uyum ve işbirliğinin sağlanması, öğrenme güçlüğü çekilen konuların tespit edilerek giderilmesi yönünde gerekli tedbirlerin uygulanması, öğrencilerimizin genel başarı seviyelerinin belirlenmesi ve bu doğrultuda eğitim öğretim hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesi için okul yönetimlerine ve ilgili kurullara görüş ve öneriler sunulmasının amaçlandığını dile getirdi. İlçemizde akademik başarının artırılmasında branş öğretmenlerine büyük görevler düştüğünü belirtti. Çalışmalarını yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda gerçekleştirmelerini, eğitim-öğretim kalite ve standartlarının daha da yükselmesi ve ilçe olarak hedeflerimize ulaşmamız için zümre toplantılarının önemine vurgu yaparak bu konudaki çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedi. 

Zümre toplantılarında sınıflarda öğretmenlerimizle yeni eğitim politikaları, ilçemizde yürütülen projeler ve öğrencilerimizin akademik başarılarının artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ederek zümre toplantıları ziyaretlerini sonlandırdı.

08-02-202408-02-202408-02-202408-02-202408-02-202408-02-202408-02-202408-02-202408-02-202408-02-2024

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.