KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ÖĞRENCİ VELİLERİMİZE "ÇOCUKLARIMIZ VE SOSYAL MEDYA" KONULU SEMİNER VERDİ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ÖĞRENCİ VELİLERİMİZE

Öğrenci velilerimiz ile "Çocuklarımız ve Sosyal Medya" konulu seminer düzenlendi. Şehit Ömer Bilal Akpınar Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen seminerde Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ velilerimize bilgilendirmede bulundu.

Sosyal medya kullanımı, her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Günlük hayatın ayrılmış bir parçası haline gelen sosyal medya, doğru kullanılmadığında olumsuz sonuçları olabilecek bir faktör olarak görülmektedir.

Medya ve iletişim teknolojilerinin insan hayatında oynadıkları rolün hızla arttığını, bu teknolojinin ve sosyal medyanın kullanımının bazı riskleri de beraberinde getirdiğini ifade eden Sayın GÜMÜŞ, "Sosyal medya bağımlılığı, sosyal medya kullanımının son derece yoğunlaştığı günümüzde çokça tartışılmaya başlanan bir konu oldu. Sosyal medyanın bilinçsiz kullanımı, internet ve sosyal ağlarda geçirilen zamanın artmasına hatta insanların günlük hayatlarındaki öncelikli birçok işlerini erteledikleri sorunlu bir alanın oluşmasına neden oldu. Bu durum, sosyal medya ağlarına bağımlılığı ve özellikle çocuk ve ergenler için bir takım risk unsurlarını da beraberinde getirdi" dedi.

Sayın GÜMÜŞ; sosyal hayatta özellikle genç bireyler, sürekli gelişen iletişim teknolojisiyle birlikte sosyal medya etkileşim ağlarına istedikleri zaman ve istedikleri yerden erişim sağlayabildiklerini, genç bireylerin mobil cihazlarını yanlarından ayıramaz olup; sosyal medya ağlarında her an bulunma isteği taşıyabildiklerini, bu isteğin, kullanım sıklığı ve kullanım süresinde artışa neden olduğunda ise, birtakım sorunların ortaya çıkmasına olanak teşkil ettiğini belirtti.

       İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ; bu bağlamda gençlere doğru rol model olunması gerekliliğini belirterek daha çok kitap okunması ve aile ile çocukların etkili zaman geçirmesinin geleceğimiz olan çocuklarımıza olumlu katkı sunacağını söyledi. Destekleri için tüm velilere teşekkür etti. Soru cevabın ardından seminer tamamlandı.

 30-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.