KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

       İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ'ün başkanlığında 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda sosyal ve sportif başarıları arttırmak için Safranbolu Ünsal Tülbentçi Öğretmenevinde yapılan toplantıya, Şube Müdürlerimiz Sayın Murat ÇORBACI, Sayın Yavuz AYDIN ve Beden Eğitimi Öğretmenlerimiz katıldı.

         İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ konuşmasında; sporun bireyin gelişimine olan etkisi her gün daha fazla anlaşıldığını, özellikle de bireylerin teknolojiye olan ilgisi ve rağbeti onları hareketsiz ve sağlıksız bir yaşam tarzına ittiğini,  oysaki sporun, çocuklar için sadece fiziksel olarak değil aynı zamanda bilişsel, duyusal ve psikolojik olarak gelişmelerine de yardımcı olduğunu, bireysel yapılan sporların çocuğun özgüveninin gelişmesini sağlarken, takım halinde oynanan oyunların çocuğa paylaşmayı ve takım halinde hareket etmeyi öğrettiğini, çocuklar için sporun önemi sadece fiziksel ve duygusal gelişim olarak sınırlı olmadığını, öğrencilerimizi geleceğe hazırlamanız için de bizlere anlamlı katkılar sunduğunu söyleyerek;

         "Çocuklar için spor yapmak, hem stres seviyelerini azaltacak hem de fiziksel olarak sağlıklı ve zihinsel olarak uyanık olmalarını sağlayacaktır. Spor yapmak hafıza ve öğrenme becerisini geliştirir. Bu yüzden, düzenli olarak spor yapan çocukların akademik olarak daha başarılı oldukları da gözlemlenmiştir. Hemen her çocuğun ilgi duyduğu bir spor dalı ve yeteneği vardır. Bu bağlamda bizler de ilçemizde spor aktivitelerini en üst seviyeye çıkartmak için siz değerli öğretmenlerimizin fikirlerini alıyoruz" dedi.

             Öğretmenlerimizin kıymetli destekleriyle tüm öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerinin açığa çıkartılacağını belirten İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ sosyal ve sportif faaliyetlerin gelişmesinde desteklerini esirgemeyen Safranbolu Kaymakamımız Sayın Dr. Fatih ÜRKMEZER'e teşşekkür etti. 

25-09-201925-09-201925-09-201925-09-201925-09-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.