KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE HAYAT BOYU ÖĞRENME KOMİSYONU TOPLANTISI SAFRANBOLU HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDE YAPILDI

İLÇE HAYAT BOYU ÖĞRENME KOMİSYONU TOPLANTISI SAFRANBOLU HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDE YAPILDI

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş başkanlığında yapılan toplantıya, Şube Müdürümüz İhsan Parlak ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sefer Sonuç ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdür ve İdarecileri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri katıldı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, toplantının açılışında yaptığı konuşmada Safranbolu eğitim ailesinin örgün ve yaygın eğitim kurumları ve bu kurumlardaki öğretmen, öğrenci, kursiyer ve velileri ile çok büyük bir aile olduğunu ifade etti. 2023 eğitim vizyonu doğrultusunda hem örgün eğitimde hem de hayat boyu öğrenmede çalışmalarını sürdürdüklerini, akademik eğitimlerin yanı sıra örgün eğitimin dışarısında kalan tüm vatandaşlarımıza da onların ihtiyaç duyduğu bilgi, donanım ve mesleki yeterliliklerini arttıracak eğitimler verdiklerini belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ, konuşmasının sonunda "Hayat boyu öğrenme çalışmalarında görev alan ve özveri ile çalışan yönetici, öğretmen ve usta öğreticilerimize, eğitimlere ve kurslara katılan kursiyerlerimize ve eğitim öğretim ile ilgili her konuda bizlerden desteklerini esirgemeyen Safranbolu Kaymakamımız Sayın Mehmet Türköz'e ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

          Toplantıda; ilçede hayat boyu öğrenme faaliyetlerinin yaygınlaştırılması için yapılacak çalışmalar, bu çalışmalarda İŞKUR, STK, kamu, özel kurum ve kuruluşlarla yapılacak işbirliği çalışmaları, kamu ve özel kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerinin ihtiyacı olan kursların belirlenmesi, okuma yazma kursları, sıfır atık projesi, vatandaşlarımıza yönelik meslek edindirme kursları, çocukları ve gençleri bağımlılık yapan maddelerden korunmaya yönelik faaliyetler gibi konular görüşüldü. Toplantı katılımcıların görüş ve önerilerini paylaştıkları dilek temenniler bölümü ile sona erdi.

19-03-202119-03-202119-03-202119-03-202119-03-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.