KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE EĞİTİM KURUMLARI MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

İLÇE EĞİTİM KURUMLARI MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

Safranbolu Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş başkanlığında Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Şube Müdürlerimiz Ayhan YILMAZ, Enver AYATA ve İhsan PARLAK ile İlçedeki okul ve eğitim kurumlarının müdürlerinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, Okullarımızı yeni eğitim öğretim yılına açarken Bakanlığımızın belirlediği tedbirler doğrultusunda gerekli önlemlerin alındığını ifade ederek Okulum temiz belgelerini gerekli çalışmaları yaparak yeniledikleri için okul/kurum müdürlerine teşekkür etti. Okul ve kurumlarımıza yeni eğitim öğretim yılı için hijyen tedbirleri kapsamında maske dezenfektan dağıtım yapıldığını, gerekli olan temizlik maddelerinin de okullarımıza tesliminin yapıldığı ve yapılmaya devam edeceği söyledi. Ayrıca okullarımızda hazırlanan projelerin başarısının bu eğitim öğretim döneminde de sürdürülmesi gerektiğini, kitap okuma alışkanlığının öğrencilere kazandırılması ile ilgili çalışmaların arttırılarak devam etmesi gerektiğini, pandemi döneminde olmasına rağmen LGS ve YKS  başarıların yüksek olduğu, akademik anlamda başarıların artması ve öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda gelişimlerinin desteklenmesi, vatandaşlarımıza çözüm odaklı yaklaşılması gerektiği, öğrencilerin meslek seçimlerinde geleceğe yönelik meslekler hakkında rehberlik çalışması yapılması konularına değindi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz konuşmasının sonunda özverili çalışmalarından dolayı okul ve kurum müdürlerine teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hasan GÜMÜŞ'ten sonra söz alan Şube Müdürlerimiz;

- Akademik Başarı

- Sosyal-Kültürel ve Sportif Faaliyetler

- Ücretsiz Ders Kitaplarının Dağıtımı

- Salgın Hastalıklardan Korunma Önlemleri Hakkında Bilgilendirme ve Yapılacak Faaliyetler

- Örgün ve Yaygın Eğitim Faaliyetlerinin Değerlendirilmesi

- Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav (LGS-YKS ) ile İlgili Değerlendirme 

- Okulum Temiz Belgesi Çalışmalarının Değerlendirilmesi

- Yerel, Ulusal ve Uluslararası Proje Çalışmaları

- Sınıf/Alan Zümrelerinin Değerlendirmeleri

- Öğrenci Devam-Devamsızlık Durumları

- Okullarda Covid-19 Tedbirleri ve Dezenfeksiyon Çalışmaları

- Psikososyal Koruma,Önleme ve Krize Müdahale Çalışmaları

- Belirli Gün ve Haftalar Etkinliklerinin Değerlendirilmesi

gibi bir çok gündem maddesi hakkında bilgi verdi. Yapılan çalışmalar değerlendirildi. Şube Müdürlerimizin kendi alanlar ile ilgili sunumları sonrası soru cevap etkinliği ile toplantı sona erdi.

31-08-202131-08-202131-08-202131-08-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.