KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL BİRİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRKİYE FİNALİNDE İLİMİZİ TEMSİL EDECEKLER

İL BİRİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRKİYE FİNALİNDE İLİMİZİ TEMSİL EDECEKLER

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamındaki okullarda eğitim-öğretim gören öğrenciler arasında Resim ve Müzik alanında gerçekleştirilen yarışmalarda il birinciliklerini ilçemiz öğrencileri kazandı.

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" uygulanan okulların öğrencileri, öğretmenlerinin rehberliğinde kendi bölgelerindeki Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile birlikte iki ay boyunca çevrim içi etkinliklerle yarışmaya hazırlandılar.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan Seçici Kurul önünde 31 Mayıs Pazartesi günü Resim ve Müzik alanında gerçekleştirilen yarışmalarda performanslarını sergilediler. Seçici kurulun değerlendirmeleri sonucunda İl Dereceleri şu şekilde belirlendi.

 

Resim alanında Yapılan Değerlendirmede; 

Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Kerim MALAKÇI birinci, 

Karabük  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Eren KIR   ikinci,

Karabük Prof.Dr. Süheyl Ünver MTAL  öğrencisi Berru GÖKKAYA üçüncü oldu.

 

Müzik  alanında yapılan değerlendirmede;

Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet ÖZKAN birinci, 

Karabük  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Korzay BALCI  ikinci,

Safranbolu Ahi Evran MTAL öğrencisi Emirhan MERAKLI üçüncü oldu.  

 

Müzik  alanında  İl 1. si olan Mehmet ÖZKAN ve Resim alanında İl 1.si olan Kerim MALAKÇI Türkiye değerlendirmelerinde ilimizi temsil edecekler.

 

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "1000 Meslek Lisesi sanatsal etkinliklerde buluşuyor" etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ve iki boyunca süren çalışmaların sonunda yapılan yarışmada hem resim hem de müzik alanında il birincilerinin ilçemizden çıkmış olması bizleri sevindirdi. Başarılı performanslarıyla dereceye giren Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizi,  iki ay boyunca sürdürülen çalışmalarda emeği geçen yönetici ve öğretmenlerimizi ve sanatsal bilgi ve deneyimlerini meslek lisesi öğrencilerimiz ile paylaşan Safranbolu İMKB Güzel Sanatlar Lisemizin öğretmen ve öğrencilerini tebrik ediyorum. İlimizi Türkiye finalinde temsil edecek olan iki öğrencimize başarılar diliyorum.'' dedi. 

 

01-06-202101-06-202101-06-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.