KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖGRENCİLERİMİZİN YETENEKLERİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

ÖGRENCİLERİMİZİN YETENEKLERİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

           Safranbolu Kaymakamlığımız,Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Halk Eğitim Müdürlüğümüz ve Safranbolu Sakem ortaklığı ile 23 Nisan Konseri düzenlendi.

           Cemil Meriç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde verilen konsere Kaymakamımız Sayın  Dr. Fatih Ürkmezer ve Eşi Sayın Miray Ürkmezer, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, Daire Müdürleri, öğretmenlerimiz, öğrenci velilerimiz  ve çok sayıda öğrencimiz katıldı.

           Müzik Okulu Öğretmeni Sayın Nihal Günday’ın şefliğinde yapılan konserde minikler Ahtapot dansı, çocuk orkestrası, dans, koro, solo bağlama ve piyano performans gösterileri ile büyük ilgi topladı.

           Kaymakamımız Sayın  Dr. Fatih Ürkmezer,”İlçemizde, İlimizde hatta Bölgemizde tek olan, İlçemize Sosyal bir faaliyet ortamı kazandırmak, öğrencilerimizi kötü ortamlardan uzaklaştırmak ve onları sanata yönlendirmek, desteklemek için kişisel girişimlerimle, Kaymakamlık ve Belediye imkânları doğrultusunda açtığımız okulumuzun bu denli ilgi odağı olmasının gurur ve sevincini yaşıyorum. Bir çocuğumuzun dahi müziğe devam etmesinin ne kadar büyük bir kazanımken, 300’den fazla çocuğumuzun bu eğitimin ve sanatın birer parçası olması ve bölgemizde tek olan bu okulumuzun imkânlarından yaralanmaları büyük bir şanstır. Etkisinin büyük olacağını bildiğimiz müzik okulumuza sahip çıkılması, Safranbolu Halkının sanata ve emeğe saygısını bir kez daha gösterdi. Evet, öğrencilerimiz için Kaymakamlık ve altındaki bütün kurumları seferber ederek Safranbolu’muza hediye ettiğimiz birçok yatırımlarda olduğu gibi Müzik okulumuz da öncelikle siz değerli ailelerin, Kaymakamlık, Milli Eğitim, Halk Eğitim ve Sakem çalışanlarının çaba ve emeği ile karşılığını bizlere göstermiş bulunuyor. Benim için en büyük teşekkür bugün bu yetenekli miniklerin bu anı bizimle paylaşmalarıdır.“diye konuştu.

          Sayın Gümüş yaptığı konşmada  ‘Her yaş grubu çocukların ve gençlerin yetenek ve ilgi alanlarına göre enstrümanların yer aldığı Müzik okulu sayesinde çocuklarımızın bireysel yeteneklerini keşfetme şansı yakaladıklarını söyleyen Sayın Gümüş, öğrencilerimize bu imkanı sağlayan Safranbolu Kaymakamımız Sayın  Dr. Fatih Ürkmezer’e çok  teşekkür ediyorum ’dedi.

         Öğrencilerimizle yakından ilgilenen Sayın Gümüş, “Çocuklarımız bizim geleceğimizin teminatıdır ve onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur.. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin gelişimi için her desteği sağlıyoruz. Müzik, spor, fen ve sosyal bilimler gibi tüm alanlarda yanlarındayız’ dedi.

         İzleyenlerin büyük beğenisini toplayan gösteriler yaklaşık iki saat sürerken minikler konser sonunda uzun süre alkışlandı.

29-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.