KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

MESLEKİ VE TEKNİK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

       Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, Şube Müdürlerimiz Ayhan Özeken,Yavuz Aydin, okul müdürleri, Rehber öğretmenler ve atölye şefleri katıldılar.

       İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş konuyla ilgili yaptığı açıklamada;Ülkelerin gelişmesinde ve kalkınmasında sanayileşmenin temel unsuru olan bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarına sahip yüksek verimi gerçekleştirecek kalifiye insan gücünün yetiştirilmesi gerekmektedir. Kalifiye elemanların bilgi ve becerisi, ekonomik başarının temelidir. Meslek eğitimi özellikle iki amaca yöneliktir. Bir tarafta genç insanlara başarılı bir meslek yolu hazırlamak, diğer yandan ekonomiye vasıflı eleman yetiştirmektir. Günümüzde, hızlı teknolojik değişme ve dünya düzeyindeki yapılaşma değişiminde Mesleki Teknik Eğitimin öneminin çok büyük olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

      Sayın Gümüş, ´Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirecek, gerekli bilgi, beceri, davranışlar ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlanmasında ve Ülkemizin kalkınmasında en önemli unsur haline gelmesinde Mesleki Eğitimin önemi çok büyüktür.Bu bağlamda 2023 vizyonu doğrultusunda Mesleki Teknik Eğitim hedeflerinin gerçekleşmesi için yoğun çaba sarfediyoruz dedi.

     Toplantıya katılanlar tek tek fikirlerini sunarak ortak bir planlama oluşturuldu.

18-04-201918-04-201918-04-201918-04-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.