KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARIMIZLA EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARIMIZLA EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

       Sunal Tülbentçi Öğretmenevi Toplantı Salonunda Okul Aile Birliği Başkanları Toplantısına Kaymakamımız Sayın Dr.Fatih Ürkmezer,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş , Şube Müdürlerimiz ile ilçemiz Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

         Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, ´Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çok yönlü olarak gelişimini  sağlayarak, topluma ayak uydurmalarını sağlamak okulların ve velilerin en büyük amaçlarıdır.

        Ailelerimiz, çocuklarının toplumsal hayata uyum sağlamaları için ön koşul becerileri kazandırarak ve kişilik gelişimine katkı sağlayarak okula göndermekte olduğunu belirten Sayın Gümüş,Yalnız şu var ki veliler çocuklarını okula gönderdikten sonra asla onlarla iletişimini koparmamalı, kendileri de eğitim sisteminin birer parçası olarak görmelidirler´dedi.

          Okulun ihtiyaçları ve yapılması gerekenler hakkında Okul Aile Birliği başkanlarından bilgi alan Kaymakamımız Sayın Dr.Fatih Ürkmezer; " Safranbolu gerçekten egitim alanında şanslı bır ilçemiz .Bu bağlamda devletımızın gönderdiği ödeneklerle fiziki kapasiteleri, spor alanları ,bilişim ve teknoloji donatıları sağlanıyor ve gelecekte yapılan okulların alt yapıları hazırlanıyor.

          Sayın Ürkmezer,Tabiki okullarımızın sadece fizikı imkanı ile degil aynı zamanda  öğretmenlerimizde hem konularında ilgili hem de çocuklarımıza daha  iyiyi vermeye çalışan iyi bir kadromuz var.

      Sayın Ürkmezer,Okul aile birliklerinin işi sahıplendigini neler yaparız diye fıkirlerini sundukları ve projeler  ürettıklerini biliyoruz. Okul aile birlikleri, okul ile aile arasında bütünleşmeyi sağlamak, iş birliğini geliştirmek, eğitim ve öğretim faaliyetlerini desteklemek gibi amaçlarla oluşturulur.

         Sayın Ürkmezer, Son duzenlemede sanatsal kültürel ve sporsal faaliyetler artı anlamda destek ve puan getırecek oncelıkle spor alanlarını tespit edip ilave spor alanları katıp sporun getireceği iyilikleri daha fazla yararlanacağız.Devletimizin bu vadede çalışmaları yürütuluyor ve bizlerde onları destekleyeceğiz ve elimizden geleni yapacağız´dedi.

 

          Okul Aile Birliği Başkanlarının dilekleri dinlenip görüş alış verişlerinde bulunuldu.

 

12-04-201912-04-201912-04-201912-04-201912-04-201912-04-201912-04-201912-04-201912-04-201912-04-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.