KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZİN SİNEMA KEYFİ DEVAM EDİYOR

ÖĞRENCİLERİMİZİN SİNEMA KEYFİ DEVAM EDİYOR

        Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer’in destekleriyle  Safranbolu daki öğrencilerimiz  sinema ile buluşmaya devam ediyor.

        Proje kapsamında devam eden çeşitli animasyon film gösterimlerine minik öğrenciler büyük ilgi gösterirken Safranbolu’da köylerde ve mahallelerde daha önce sinemaya gitmemiş çocukların, sinemayla tanışmasını amaçlanıyor.

        Sinema izlemenin çocukların zihinsel, duygusal ve sosyal gelişiminde önemli uyaranlar olduğunu, çocuklar üzerinde bıraktığı izleri önemsediklerini belirten Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer, “Maddi ya da ulaşım imkanı olmayan çocuklarımızı sinemayla buluşturmayı amaçladık, iyi bir gelecek inşa etmek istiyorsak öncelikle çocuklarımızın bir çok alanda bilgi sahibi olmalarını sağlamamız gerekiyor. Çocuklarımızın izlediği filmlerin yaşına, seviyesine uygun ve motive edici nitelikte olmasına dikkat ediyoruz. Çocuklarımıza yönelik sosyal ve kültürel anlamda yeni projeler geliştirmeye devam edeceğiz" dedi.

       Sayın Gümüş ise, ‘Desteklerini esirgemeyen Safranbolu Kaymakamımız / Belediye Başkanımız Sayın  Dr. Fatih Ürkmezer’e, okul İdarelerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve  emeği olanlar bütün herkese teşekkürlerimi sunuyorum’ dedi. Sinema gösterimlerinde çocuklara eşlik eden Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personelleri çocuklarla yakından ilgilenerek, patlamış mısır ve su ikramında bulundu.

21-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.