KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

HAYAT BOYU ÖĞRENME PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

        Safranbolu İlçe Hayat Boyu Örenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Safranbolu Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda yapıldı.

        Safranbolu kaymakamı ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer’in Başkanlığında gerçekleşen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, Şube Müdürümüz Murat Çorbacı, Halk Eğitim Müdürümüz Sayın Sezai Öztaş  ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdür ve İdarecileri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri katıldı.

         Toplantının açılış konuşmasını yapan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer; “  Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü olarak bizler İl ve İlçelerde düzenli olarak hem toplantılarımızı hem de yıl içerisinde açacağımız kurslarla beraber açılan kursların de değerlendirmesini yapıyoruz “ dedi.

         Hayat Boyu Öğrenme ile ilgili çalışmaları sadece yerelde değil genelde de çok önemsendiğini kaydeden Sayın Ürkmezer; “ Değişen dünyayla beraber hem meslek edindirme kursları ön plana çıkıyor. Hem mesleksiz insan kalmamasını sağlamaya yönelik çalışmalar yapmak gerekiyor hem de sosyalleşmeye katkı sağlamak gerekiyor. Bu anlamda insanlarımızın bu yaygın eğitime katılımlarını sağlamamız gerekiyor.

        Safranbolu bu manada geçmişten günümüze hem şanslı hem de iyi koordine olmuş bir ilçe. Gerek Halk Eğitim bünyesinde gerekse SAKEM’deki arkadaşlarla beraber her geçen gün bu sayıyı arttırmanın peşindeyiz. Burada öncelikli olan paydaşlarımız olan kurumlarda görev yapan arkadaşların da ihtiyaç, talep ve önerilerine dönük kurslar açılmasını sağlamak. Bir de bizim okuma yazma kurslarımız var. Okuma Yazma Seferberliği bünyesinde kurslarımızı açmaya devam edeceğiz. Burada sayı 12 ancak bu konuda bazı istisnalar var ki bu da okuma yazma kurslarına Devletimizin ne kadar önem verdiğini gösteriyor” diye konuştu.

        Toplantıya katılım sağlayan tüm birimlerin neye ihtiyaç var ne gibi çalışmalar yapılmalı gibi konularda görüşlerini bildirmelerini isteyen Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer; “  Gerçekleştirilen çalışmalarda ve toplantıya katılım sağlayan herkese şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

        İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş ise, “ Hayat Boyu öğrenme faaliyetleri 7 den 77’ye hatta kişinin doğumundan ölümüne kadar olan süreçte hem mesleki hem de kişinin kendisini geliştirmesi anlamında yapılan tüm faaliyetleri kapsamakta. Malumunuz Dünyada sürekli bir değişim ve dönüşüm var.  Aynı zamanda dünyadaki en kıymetli şey bilgi. Bu bilginin bireylere eşit şekilde dağıtılması gerekiyor.

        Bu anlamda bizler Sayın Kaymakamımızın vizyonu doğrultusunda çalışmalarımızı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sürdürmekteyiz. Bu bağlamda akademik eğitimlerin yanı sıra örgün eğitimin dışarısında kalan tüm vatandaşlarımıza da onların ihtiyaç duyduğu bilgi, donanım ve mesleki yeterliliklerini arttıracak kurslarımızı sizlerinde destekleri ile açmaya devam ediyoruz. Şu ana kadar bu eğitim yılında 280 kursta 5500 kursiyerimize hizmet verdik.

          Bu vesile ile kursların açılmasında bizlerden  desteklerini esirgemeyen başta Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sayın Dr. Fatih Ürkmezer olmak üzere hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

        Konuşmaların ardından toplantıda,  2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılı değerlendirilmesi, Okuma Yazma Seferberliği, Sıfır Atık Projesi, İşsiz vatandaşlara meslek edindirmeye yönelik çalışmalar, Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri için yapılacak olan çalışmalar, çocuklarımızı ve Gençlerimizi bağımlılık yapan maddelerden  korumak için gerçekleştirilen faaliyetler ve yapılacak olanlar  gibi konular görüşüldü.  

14-02-201914-02-201914-02-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.