KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE GENÇ BİLÂLLER YARIŞTI

İLÇEMİZDE GENÇ BİLÂLLER YARIŞTI

       Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün koordinatörlüğünde Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere meslek dersleri kazanımlarını desteklemek, öğrencilerin mesleki bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla İlimiz genelindeki İmam Hatip Lise ve ortaokullarında öğrenim gören öğrenciler arasında:

Genç Sesler Mûsikî Yarışması (kız),

Genç Bilâller Ezan Okuma Yarışması,

Genç Nidâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması (kız),

Genç Sadâ Kur´an-ı Kerim´i güzel okuma yarışması (erkek),

Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması (erkek),

Genç Nidâ Hafızlık Yarışması (kız)

      Kategorilerindeki yarışmalar 26.12.2018 Çarşamba günü Safranbolu Şehit Murat Akdemir Proje Anadolu İmam Hatip Lisemiz salonunda gerçekleştirildi.

      Programa İl Millî Eğitim Müdürümüz sayın Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Müdür Yardımcımız Sayın  Nevzat AKBAŞ, Safranbolu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürümüz SayınYavuz AYDIN, Okul Müdürlerimiz, Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ile velilerimiz katıldı.

      Yarışmaya giren öğrencilerimizin performanslarının sergilenmesi akabinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın  Mehmet Fatih VARGELOĞLU öğrencilerimizi tebrik ederek başladığı konuşmasında: ”Bu tür faaliyetler öğrencilerimizin kendilerini gerçekleştirmeleri için bir fırsattır. Bütün öğrencilerimiz başarılı, birbirinden güzel hazırlanmışlar. Öğretmenlerimizden isteğim sınıfta parmak kaldırmayan, bu tür yarışmalara katılmaktan çekinenlere cesaret versinler, yapabildikleriyle ön plana çıkarsınlar. Bu etkinlikte emeği geçen idareci, öğretmen, jüri üyelerimiz ve öğrencilerimi tekrar tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. Daha sonra yarışmada dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih VARGELOĞLU,  Müdür Yardımcımız Sayın Nevzat AKBAŞ, İl Müftü Yardımcımız Sayın Yakup KANSIZOĞLU,  Şube Müdürümüz Sayın  Yavuz AYDIN, Şehit Murat Akdemir Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürümüz Sayın Recep GÜNEY tarafından verildi.

 

27-12-2018

27-12-201827-12-201827-12-2018

27-12-201827-12-2018

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.