KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIZILAY HAFTASI ETKİNLİKLERİMİZ BÜYÜK ALKIŞ ALDI

     29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında Kızılay haftası kutlanmaları kapsamında Altın Safran İlkokulu öğrencilerimiz yapmış oldukları etkinliklerle Kızılay´ın önemine dikkat çektiler.
KIZILAY HAFTASI ETKİNLİKLERİMİZ BÜYÜK ALKIŞ ALDI

         Altın Safran İlkokulu’muzda Kızılay Haftası ile ilgili özel bir etkinlik düzenlendi. Programa Şube Müdürümüz Sayın Murat Çorbacı, okul idaresi, öğrencilerimiz ve velilerimiz katıldı. Öğrencilerimizin sergiledikleri performansları ve yapmış oldukları etkinlikler katılımcıların ve velilerin takdirini kazandı. Okul bahçesine kurulan Kızılay Çadırı da büyük ilgi gördü. 

        Şube Müdürümüz Sayın Murat Çorbacı tarafından  günün anlam ve önemini belirten bir  konuşma yapıldı . Öğrencilerimiz ise Kızılay’ı tanıtıcı faaliyetler de bulunarak Kızılay Haftasının önemine dikkat çektiler.

        İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘Okulumuzun böyle önemli bir konuyu öğrencilerimizle beraber işlemelerinden  duyduğu memnuniyeti dile getirerek, her zaman Türk Kızılay´ının  destekçileri olduklarını söyledi.

        Öğrencilerimizde Kızılay bilinci oluşması için gayret gösterdiklerini ifade eden Sayın Gümüş, şöyle devam etti:  "Kızılay´a karşı görev ve sorumluluklarımız, Kızılay´a yapılması gerekenlerle ilgili bilinç oluşturabilmek için okullarımızda böyle etkinlikleri yapmanın gayreti içeresindeyiz. Yine bununla birlikte kan bağışı kampanyalarımızla gerek velilere ulaşarak veya öğrencilerimizle kan bağışının önemini anlatarak etkinliklerde Türk Kızılay’ıyla birlikte olacağız."dedi.

        Sayın Gümüş,’ Böyle değerli bir programın hazırlanmasında katkıları olan herkese teşekkür ediyorum ’dedi.

05-11-201805-11-201805-11-201805-11-2018

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.