KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GAZİLER GÜNÜ TÖRENLERLE KUTLANDI

 GAZİLER GÜNÜ TÖRENLERLE  KUTLANDI

        Her yıl 19 Eylül’de kutlanan Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi Safranbolumuz’da da törenlerle kutlandı.

        Safranbolu Şehitlikte düzenlenen törene, Safranbolu Kaymakamımız/Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer, 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanı J. Albay İsa Çakmak, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Burak Ören, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Osman Gül, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, İlçe Müftümüz Sayın İsmail Temur, Gaziler ve Aileleri, Kamu Kurumlarının İdarecileri, öğrencilerimiz  ve çok sayıda basın mensubu katıldı. 
Safranbolu Kaymakamıızm ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer’in Şehitlik Anıtına Kaymakamlık ve Belediye adına çelenk sunumu ile başlayan tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti.


         15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Sayın Osman Taşçı günün anlam ve önemini belirttiği konuşmada, “Gösterilen üstün cesaret ve örnek alınacak vatan sevgisiyle kazanılan gazilik unvanı, milletimizin bağımsız ve hür yaşamasının bir gereği olarak nesilden nesile geçen manevi bir değerdir. Türk Milleti; varlığına tasallut eden içte ve dıştaki bütün mihraklara karşı, bedeli ne olursa olsun şeref ve haysiyetini onur abidesi evlatları sayesinde savunmasını bilmiştir. Kahraman gazilerimiz, Büyük Türk Milleti sizlere olan vefa borcunu hiçbir zaman unutmayacaktır. Gençlerimiz ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacak, tarihini bildikçe her şeyi gören geçmişinden ders alan ve geleceğin tedbirlerini hazırlayan bir nesil olacaktır” dedi.


         15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi öğrencimiz Rukiye Karaman’ın Gazi adlı şiirini okumasının ardından Safranbolu Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer ve protokol üyeleri Gazilerimize karanfil verdiler. 
Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar’ın mezarı başında okunan Kuranı Kerim ve edilen dualardan sonra Hıdırlık Seyir Tepesinde Gazilerimiz için Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer tarafından verilen kahvaltıya geçildi.


          Kahvaltı sonrası Gazilerimiz ve aileleri ile uzun süre ilgilenen ve sohbet eden Sayın Ürkmezer, tören sonrası yaptığı açıklamada; “Gerek devletimiz gerekse Kaymakamlık ve Belediye olarak tüm birimlerimiz ile hem şehit ailelerimizin hem de gazilerimizin daima yanlarındayız. Daha önce de ifade ettiğim gibi: Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin dün cephede vermiş oldukları şanlı mücadele, bugün Türk gençliğinin en büyük övünç ve feyiz kaynağıdır. Tarihin gördüğü en büyük destanların kahramanları olan şehitlerimiz ve gazilerimiz dün olduğu gibi bugün de yolumuza ışık tutan en önemli yol göstericileridir. Ben bu vesile ile tarih boyunca Türk Milleti ve Türk Vatanı için mücadele eden kahraman gazilerimizin Gaziler Gününü tebrik ediyor, aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal gazilerimize Cenab-ı Allah´tan rahmet diliyorum” dedi.

19-09-201819-09-201819-09-201819-09-201819-09-201819-09-201819-09-201819-09-2018

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.