KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PROJESİ KABUL EDİLEN İKİ OKULUMUZ DA SAFRANBOLU'DAN

PROJESİ KABUL EDİLEN İKİ OKULUMUZ DA SAFRANBOLU'DAN

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Sadâ Kültür Sanat ve Edebiyat Programı' proje başvuruları sonuçlandı.

Program kapsamında okullar, 'Edebiyat ve Yazarlık', 'Tiyatro', 'Müzik', 'Sinema ve Fotoğrafçılık' ve 'Resim, Karikatür ve Animasyon' olmak üzere 5 alanda proje başvurularını gerçekleştirmişlerdi. Programa imam hatip okulları tarafından 446 proje başvurusu yapılırken, değerlendirmeler sonucunda 120 okulun hazırladığı projeler hibe desteği almaya hak kazandı.

Türkiye genelindeki 120 okul içerisine girme başarısı gösteren Safranbolu'dan Abdurrahman Yerlikaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi hibe desteği almaya hak kazandı.

12 ay sürecek program kapsamında, projesi kabul edilen okulların edebiyat ve yazarlık, tiyatro, müzik, sinema ve fotoğrafçılık, resim, karikatür ve animasyon atölyeleri kurması, alanla ilgili uzmanlarla istişare etmesi, ders dışı etkinlikler kapsamında atölye eğitim programlarını hazırlayıp gerekli eğitimleri vermesi, ilgili faaliyetleri gerçekleştirmesi, yarışma ve etkinlikler planlayarak farkındalığı artırıcı çalışmalar yapması ve çalışmalar sonucunda somut çıktılar (kitap, dergi, sergi, film/kısa film, animasyon filmi, konser/dinleti, tiyatro eserleri ve gösterimi, resim, video içerik, karikatür vb.) ortaya koyması bekleniyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ konuyla ilgili yaptığı açıklamada Safranbolu olarak bir çok proje dalında büyük başarılar elde ettiklerini vurgulayarak bir taraftan öğrencileri akademik anlamda en iyi şekilde yetiştirmeye yönelik çalışmalar yürütürken diğer taraftan da onları ilgi ve yeteneklerine uygun alanlarda kendilerini geliştirmelerine imkân sağlamaya yönelik sosyal, kültürel, sportif, teknolojik etkinlik ve proje faaliyetlerine önem verdiklerini ifade etti. Türkiye genelinde desteklenmeye değer bulunan 120 proje içine girme başarısı gösteren Abdurrahman Yerlikaya Kız Anadolu İHL ve Şehit Murat Akdemir Anadolu İHL yöneticilerini ve öğretmenlerini tebrik ederek projelerin uygulanmasında başarılar diledi.

31-05-202331-05-202331-05-2023

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.