KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS SINAVINA HAZIRLIK TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

LGS SINAVINA HAZIRLIK TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

4 Haziran 2023 tarihinde yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) merkezi sınavına yönelik hazırlıklar başladı. Bu kapsamda yaklaşmakta olan LGS sınavı ile ilgili hazırlık çalışmalarını değerlendirmek amacıyla ilçemizde bulunan 20 ortaokulun müdürleri ile gruplar halinde toplantılar gerçekleştiriliyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş bugün Harmanlar Ortaokulu, Vilayetler Birliği Ortaokulu, Kalealtı Ortaokulu, 15 Temmuz Demokrasi Ortaokulu, Şehit Recep Çakıl İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Ömer Bilal Akpınar AİHL (Ortaokulu) ve Abdurrahman Yerlikaya Kız Anadolu İHL (Ortaokulu) müdürlerinin yer aldığı toplantıya katıldı.

Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde gerçekleştirilen ve Şube Müdürümüz İhsan Parlak'ın da katıldığı toplantıda söz konusu ortaokullarımızda yürütülmekte olan eğitim öğretim çalışmalarının yanı sıra LGS ile ilgili yapılması planlanan çalışmalar değerlendirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Safranbolu olarak akademik başarıda ve LGS sınavlarında oldukça başarılı bir yerde bulunduklarını ancak hiçbir zaman mevcut başarılar ile yetinmemeleri ve her zaman başarı çıtasını daha da yükseltmeleri gerektiğini ifade etti. Hasan Gümüş LGS yaklaşırken öğrencilerimizin motivasyonlarını artırıcı çalışmaların önemine dikkat çekerek yapılacak olan çalışmalarda okul-veli birlikteliğine önem verilmesi gerektiğini hatırlattı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş konuşmasının sonunda okullarımızın mevcut başarılarında yöneticisinden öğretmenine, öğrencisinden velisine kadar emeği bulunan herkese teşekkür etti.

Toplantı, ortaokullarda başarıyı artırmaya ve LGS'ye yönelik yapılabilecek çalışmalarla ilgili okul müdürlerinin görüş ve önerilerini paylaştığı değerlendirme ve müzakere bölümü ile sona erdi.  

29-03-2023

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.