KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HASAN GÜMÜŞ OKULLARIMIZDA GÖREV YAPAN AŞÇILARIMIZLA BİR ARAYA GELDİ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HASAN GÜMÜŞ OKULLARIMIZDA GÖREV YAPAN AŞÇILARIMIZLA BİR ARAYA GELDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, ilçemizdeki pansiyonlu okullarda görev yapan aşçılarımız ile Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde bir araya geldi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş aşçılarımızla gerçekleştirdiği istişare toplantısının açılışında yaptığı konuşmasında; "Okul çağı, büyüme ve gelişmenin en hızlı olduğu ve yaşam boyu sürdürebilecek davranışların ve doğru beslenme alışkanlıklarının büyük ölçüde kazandırıldığı çok önemli bir dönemdir. Bu yaşta yeterli ve dengeli beslenme çocuklarımızın fiziksel, ruhsal ve zeka gelişimini, öğrenme yeteneklerini ve okul başarısını doğrudan etkilemektedir. Bu bilinçle Safranbolu'da öğrenim gören 11 bini aşkın öğrencimize, Safranbolu eğitim ailemizin her bir bireyiyle hizmet sunmaya, rehberlik yapmaya gayret ediyoruz. Bu ailenin en önemli parçalarından biri de siz değerli aşçılarımızsınız. Gelişme çağında olan öğrencilerimizin fiziksel gelişimleri ve sağlıklı beslenmeleri açısından çok önemli ve hassas bir görev icra ediyorsunuz. Bakanlığımızın okullarımızda ücretsiz yemek yiyen öğrenci sayısını ülke genelinde 5 milyona çıkarması ile birlikte ilçemizde de başta okul öncesi öğrencilerimizin tamamı olmak üzere ücretsiz yemek yiyen öğrenci sayımızda ikinci yarıyılla birlikte önemli bir artış olacak. Bu süreçte sizlerden daha fazla özen, dikkat ve özveri bekliyor, sizlere ikinci yarıyılda kolaylıklar diliyorum. Geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin modern, güvenilir ve sağlıklı ortamlarda ve şartlarda geleceğe hazırlanmaları için canla başla çalışan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyor, kazasız, belasız, başarılı bir çalışma dönemi diliyorum." dedi.

03-02-202303-02-202303-02-2023

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.