KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EVLİYA ÇELEBİ ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

EVLİYA ÇELEBİ ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

İlçemiz Abdurrahman Yerlikayaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesimizin "Dünya Miras Kentleri Buluşuyor" projesi desteklenmeye deger bulundu.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce imam hatip okullarında öğrencilerin eğitim öğretime devam ederken farklı yöreleri sosyo-kültürel açıdan tanımaları, tarihi ve kültürel miras bilinci kazanmaları, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmaları amacıyla başlatılan Evliya Çelebi'ye Öğrenci Değişim Programı değerlendirme süreci tamamlandı.

Değişim Programına başvuran 153 projeden (306 okul) 34'ü (68 okul) desteklenmeye hak kazandı. Aciklanan sonuclara gore İlçemiz Abdurrahman Yerlikayaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesimizin projesi de desteklenmeye deger bulundu.

Öğrencilerin proje süresince edindikleri bilgi, beceri ve kazanımlarını aktaracakları Evliya Çelebi Öğrenci Seyahatnamesi hazırlanacaktır.

llçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ; İlçemizde bir cok proje dalinda büyük başarılar elde ettiklerini, öğrencilerimizin bir taraftan akademik anlamda en iyi  sekilde eğitim almalarını sağlamak ve aynı zamanda da ilgi ve yeteneklerine uygun alanlarda kendilerini geliştirmelerine imkân sağlamak, gelecekte mutlu ve ülkemize değer katacak bireyler yetiştirmek istiyoruz.Bu bağlamda sosyal,kültürel,sportif etkinliklere ve farkli alanlardaki proje faaliyetlerine önem veriyoruz. Safranbolu İlce Millî Eğitim Müdürlüğü olarak, projelerin hazırlanmasında  katkısı olan yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi tebrik eder, projelerin uygulanmasında başarılar diliyorum  dedi.

  28-03-202228-03-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.