KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇ ERKEKLER FUTBOL TURNUVASINDA ŞAMPİYON SAFRANBOLU'DAN

GENÇ ERKEKLER FUTBOL TURNUVASINDA ŞAMPİYON SAFRANBOLU'DAN

Okul Sporları Genç Erkekler Futbol müsabakaları sona erdi. Safranbolu'da yapılan ve il genelindeki liselerin katıldığı, zevkli ve heyecanlı maçlara sahne olan turnuva sonucunda Safranbolu Ahi Evren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Şampiyon oldu.

 

Ovacık Spor Lisesi'nin İkinci, Safranbolu Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin de üçüncü olduğu turnuva sonunda dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları Karabük Spor Hizmetleri Müdürü İsmail Özcan ve Safranbolu Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Mehmet Demirci takdim etti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ "Öğrencilerimizin sağlıklı büyüme ve gelişmesine spor çok önemli katkılar sağlar. Sadece fiziksel anlamda değil, aynı zamanda ruhsal, bilişsel, sosyal ve kişisel gelişiminde de spor, önemli bir rol oynar. Sosyalleşip ekip halinde çalışma konusunda yetkinleşirler. Yaşanılan sorunlar karşısında hızlı ve çözüm odaklı karar verme yeteneği kazandırır. Spor yapan çocuklar, yaptıkları spor dalına göre değişmekle birlikte güçlü reflekslere ve yüksek odaklanma becerilerine sahiptirler. Bu bağlamda öğrencilerimizin ilgi yetenek ve yeterlilikleri doğrultusunda yetişebilmeleri için  onlara akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanlar başta olmak üzere her alanda destek oluyoruz. Okul sporları kapsamında düzenlenen genç erkekler futbol turnuvasında hem şampiyonun hem de il üçüncüsünün Safranbolu'dan çıkması bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Bu başarılarından dolayı okullarımızı, öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum." dedi.

08-12-202108-12-202108-12-202108-12-2021

 

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.