KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ÖZEL AÇI KOLEJİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ÖZEL AÇI KOLEJİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI

   İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, ilçemizde hizmet vermekte olan Özel Karabük Açı Koleji'nin mezuniyet törenine katıldı.  

   İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, Karabük Defterdarı Osman KOCAŞ, İl Yazı İşleri Müdürü Şerafettin KELLECİ, Karabük İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ÖZDEMİR, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunması ile başladı.

  Törende bir selamlama konuşması gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, mezun öğrencilere gelecek öğrenimlerinde başarı dileğinde bulunarak okul yönetici, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ettiği konuşmasında "Öncelikle bu güzel atmosferde, böylesine güzel ve anlamlı bir günde, mezuniyet töreninde aranızda bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Çocuklarımızın gözlerindeki ışığı görmek bizim motivasyonumuzu ve enerjimizi yükseltiyor. Okul yönetimine, öğretmenlerimize ve velilerimize başarılı, kaliteli ve karakterli bir nesil yetiştirdiklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, huzurlu, başarılı bir eğitim ve hayat süreci diliyorum. Özel okullarımızın da tıpkı devlet okullarımız gibi eğitim sürecinde lokomotif olduğunu görmekteyiz. Karabük olarak eğitimde yakaladığımız başarılı çizgide özel okullarımızın katkısının farkındayız ve bunu çok önemsiyoruz. Şunu açık ve net ifade etmek isterim; Bizim için tüm çocuklarımız kıymetli ve tüm okullarımız değerlidir. Eğitim sürecine katkı sunan herkese büyük saygı duyduğumuzu vurgulamak istiyorum. Tüm çabamız gözbebeğimiz çocuklarımızın her anlamda daha yüksek standartlarda bir geleceğe sahip olmasıdır. Salgın sürecinde gerçekleştirilen uzaktan eğitim konusunda da çocuklarımızın eğitim öğretim sürecinin ruhundan kopmaması adına tüm okullarımızda birçok etkinlik ve başarılı çalışmalar gerçekleştirildi. Özel okullarımızda bu sürece olumlu ve pozitif yaklaşımlarıyla büyük katkı sundular. Karabük olarak başarılı bir sürece hep birlikte imza attık. Bu duygu ve düşüncelerle tekrardan Karabük Açı Koleji yönetimine, meslektaşlarımıza ve velilerimize teşekkür ediyorum. Mezun olan değerli öğrencilerimizi tebrik ediyor, mutlu ve başarılı bir hayat diliyorum. Hepinize sevgilerimi sunuyor, hayırlı günler diliyorum." ifadelerine yer verdi.   İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş de mezuniyet töreninde yaptığı konuşmasında "Ülkemizin en önemli gücü genç nüfusumuzdur. Bu gücün farkındayız. Tüm çalışmalarımızın ve çabalarımızın ana hedefi geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır. Hem devlet okullarımız hem de özel okullarımız bu anlayışla ve motivasyonla hizmet vermekteler. İlçemiz hem akademik alanda hem de sosyal, kültürel, sanatsal, sportif vb alanlarda oldukça başarılı bir konumda. Bu başarıda özel okullarımızın katkısı yadsınamaz. Mezuniyet töreninde bulunduğumuz Özel Açı Kolejimizin de başarıları ilçemize değer katmaktadır. Bundan dolayı başta okul yöneticileri olmak üzere öğretmen, öğrenci ve velilerine Safranbolu eğitim ailesi adına teşekkür ediyorum. Bugün mezun olan öğrencilerimizi ve ailelerini de  tebrik ediyor bundan sonraki hayatlarında sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum." dedi.  

   Protokol konuşmalarının ardından ortaokul ve lise kademesinde birinci olan öğrencilerin konuşmaları, dereceye giren öğrencilere hediye ve plaketlerinin verilmesi, okul birincisi Dilay KARAKULLUKÇUOĞLU'nun mezuniyet kütüğüne çivi çakması ile devam eden tören mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesi ve Açı Koleji Anadolu Lisesi mezun öğrencilerinin 11. sınıf öğrencilerine bayrak flama teslim etmesi ile son buldu.

 

03-07-202103-07-202103-07-202103-07-202103-07-202103-07-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.