KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EVDE EĞİTİM ÖĞRENCİMİZ OKUL BİRİNCİSİ OLARAK MEZUN OLDU

 EVDE EĞİTİM ÖĞRENCİMİZ OKUL BİRİNCİSİ OLARAK MEZUN OLDU

        Safranbolu ilçemizde Duchenne Muskuler Distrofi (kas hastalığı) olan 12. Sınıf öğrencimiz Abdullah Alp Göyneksiz, öğretmenlerinin evde verdiği eğitimle okul birincisi olarak mezun oldu.

        Çocuk yaşlarda yakalandığı hastalığı nedeniyle okula gidemediği için evde eğitim gören Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencimiz Göyneksiz, 97,87 ortalama notuyla 2018-2019 eğitim öğretim yılını okul birincisi olarak tamamlayarak mezun oldu.

         Lise hayatını evde gördüğü eğitimle tamamlayan Göyneksiz, hafta sonu gireceği Üniversite sınavını da kazanarak, örgün eğitim almak isteğini söyledi. Göyneksiz'e karne, okul birinciliği ve takdir belgeleriyle hediyeleri, Safranbolu Kaymakamımız Sayın Dr Fatih Ürkmezer, Safranbolu Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş ve öğretmenleri tarafından Yeni Mahalle'deki evinde verildi.

         Abdullah'ı kendi çocukları gibi severek yetiştiren öğretmenlere teşekkür eden anne Yasemin Göyneksiz, " Okuduğunu anlayan, dinlediğini kavrayan bir çocuk. Bildiklerinin üzerinde kendisi bir şeyler koyuyor. İnşallah daha iyilerini de görürüz. Allah güzel şeyler vermiş. Bir tarafta kaslarından ekşitmiş ama bir taraftan da zeka olarak da üstün bir çocuk" dedi. Yaşadığı hastalıktan dolayı evde eğitim alarak, Lise hayatını okul birinciliği ile bitirdiği için mutlu olduğunu söyleyen Abdullah Alp Göyneksiz, başarısında emeği geçen öğretmenlerine, ailesine ve herkese teşekkür etti. "

         Safranbolu Kaymakamımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer ise, Abdullah'ın eğitimi noktasında öğretmen desteğinin yanı sıra aile desteğinin önemli olduğunu kaydeden Kaymakam Dr. Fatih Ürkmezer, " Gönlünden ne geçerse istediği şeyi yapma yeteneği ve galibiyeti söz konusu. Son yıllarda özellikle Türkiye'de tüm engelli haklarında iyileşmeler söz konusu. Yeni yapılan kamu binaları bunlara göre dizayn ediliyor. Abdullah'ta özellikle Türkiye'deki üniversite binalarında sosyal ortamda düzenlemelerle rahatlıkla eğitimini sağlayabilir" dedi

        Okul arkadaşlarının da yalnız bırakmadığı Abdullah'ın başarısı yaş pasta kesilerek kutlandı

14-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.