KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HOBİ BAHÇELERİ OKULLARIMIZA GÜZELLİK KATIYOR

HOBİ BAHÇELERİ OKULLARIMIZA GÜZELLİK KATIYOR

     İlçemizdeki okullarımızın bahçelerinde oluşturulan hobi bahçeleri ilgi görüyor. Hobi bahçeleri sayesinde öğrencilerimiz doğayla iç içe hoşça vakit geçirirken diğer taraftan da sebze meyve yetiştiriciliği konusunda farkındalık oluşturulmasına katkı sağlanmış oluyor.

   İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş okullarımızdaki hobi bahçelerini ziyaret ederek okul yöneticilerinden bilgiler aldı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Okullarımız bahçelerinde uygun alanlar oluşturarak özellikle salgın dönemini de fırsat bilerek okul bahçelerinde oluşturdukları hobi bahçeleri ile okullarına ve ilçemize değer katmış oldular. Okul bahçeleri çocuklarımız için çok önemli. Eğitim öğretim sadece sınıflarda gerçekleştirilen bir faaliyet değil. Hobi bahçelerimiz ile okullarımız güzelleşiyor, öğrencilerimiz hem hayata hazırlanıyor, hem de toprakla temas ederek zihinsel, fiziksel ve duygusal yönden kendilerini yenilemiş oluyorlar. Çocuklarımız yedikleri sebze ve meyvelerin nasıl yetiştirildiğini, nasıl büyüyüp olgunlaştığını gözlemleme imkânına sahip oluyorlar. Tüm bunlar aslında eğitimin bir parçası. Bundan dolayı hobi bahçelerinin okullarımıza kazandırılmasında emeği geçen okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Özellikle yaz döneminde "Telafide Ben de Varım" etkinlikleri için okullarımızı şenlendiren öğrencilerimizin hobi bahçelerinde hoş ve keyifli vakit geçirmelerini diliyorum." dedi.  

 

    07-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.