KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HİKMET Projesi Yazılım Dünyası ve Yapay Zeka Projesi Konferansı Düzenlendi

HİKMET Projesi Yazılım Dünyası ve Yapay Zeka Projesi Konferansı Düzenlendi

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU, Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisemizde düzenlenen HİKMET Projesi Yazılım Dünyası ve Yapay Zeka Projesi Konferansına katıldı. Konferans Karabük Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi Koordinatörlüğü görevini yerine getiren ve aynı zamanda Karabük Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görevine devam eden Doç.Dr. Caner ÖZCAN tarafından gerçekleştirildi.

Şube Müdürümüz Enver AYATA'nın da katıldığı konferansta, yaşamımızın her alanında yeni gelişmelere tanıklık edildigi çağımızda, Politikadan ekonomiye kadar çoğu sektörde alışkanlıklarımızı ve geleceğimizi şekillendiren birçok yeniliğin mevcudiyetine; teknoloji, yapay zekâ ve nesnelerin interneti (IoT) sayesinde, daha önce ulaşamadığımız birçok noktaya kolayca erişebildigine; internette yaptığımız araştırmalardan tek tıkla kapımıza gelen mallara kadar teknoloji doğrudan hayatımızda yer edişine; yapay zekâ yardımıyla bitirmemiz gereken tüm eylemleri daha kolay halledebiliyor ve diğer sorumluluklarımızı tamamlamak için zamandan tasarruf ediyor olunuşuna değinilerek, bazı insanlar yapay zekânın istenmeyen sonuçlar yaratabileceğini düşünse de, bunun pozitif tarafları da hafife alınmaması gerektiği, bu nedenle, yapay zekânın yaşam tarzımızı olumlu yönde etkileyebileceğinin üzerinde duruldu. Ayrıca, gelecekteki ve halihazırdaki birçok yaşamsal ve teknolojik alanda kullanılan teknolojilerin gençlerin kendilerini yetiştirmeleri gereken en öncelikli alanlar olduğu vurgulandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU, konferans öncesinde yaptığı açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi:" Toplumumuzun dijitalleşmesinde önemli rol oynayan yapay zeka teknolojileri eğitim ve birçok sektörde büyük yenilikler getirme potansiyeline sahiptir. Özellikle eğitim alanında öğrencilere kişiselleştirilmiş bir eğitim ve daha iyi öğrenme fırsatı sunmaktadır. Bu hususta öğrenci verilerinin analiz edilmesi ve öğrencilerimizin güçlü ve zayıf yönlerinin tespitiyle daha iyi bir eğitim verilmesini sağlamaktadır. Bu degerli eğitim için okulumuza gelen Karabük Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Caner ÖZCAN'a teşekkür ederim."

Konferans İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU'nun Doç.Dr. Caner ÖZCAN'a hediye takdimi ile sona erdi.

29-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-2023

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.