KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"HAYATBOYU ÖĞRENME SÜRECİNDE KURSİYERLERLE ETKİLİ İLETİŞİM" SEMİNERİ YAPILDI2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda İlçemiz Halk Eğitimi ve ASO Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan seminere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ, Hayatboyu Öğrenme Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürümüz Murat ÇORBACI, kurum yetkilileri, öğretmenler ve usta öğreticiler katıldı.

Yapılan seminerde Hayat Boyu Öğrenme kapsamında İlçemizde bugüne kadar çok sayıda kursiyerin kurslara katılım sağladığı, bu bağlamda iletişim ve etkileşimin önemli olduğu belirtildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Dünya sosyal, kültürel ve teknoloji olarak çok önemli değişim ve dönüşümler yaşamaktadır. Bu baş döndürücü değişimler bireylerin hayatları boyunca eğitim almalarını gerekli kılmakta, yaşadıkları ortama ve hızlı değişimlere ayak uydurmalarını gerektirmektedir. Bireyin günlük hayatını topluma uyumlu bir şekilde sürdürebilmesi ve mesleğindeki gelişmeleri yakından takip edebilmesi de kendini yenilemesi ile mümkündür. Bireyin kendini sürekli yenilemesi ise ancak yaşam boyu öğrenme ile sağlanabilir. Bu bağlamda icra edilen kurs faaliyetleri ile bireyler değişimi ve dönüşümü anlamlandırabilmektedir,

 Bu faaliyetleri yaparken, insan etkileşiminin en değerli ögesini oluşturan iletişimin çok önemli olduğunu, İletişim iki kişinin duygu, düşünce ve bilgilerini paylaşarak birbirini anlaması ile ilgili bir süreçtir. Bu sürece katılanların ortak hedefe ve sonuca ulaşması iletişim yöntemlerinin doğru kullanılmasına bağlıdır. Çünkü iletişim sürecinin niteliği, insan yaşamını doğrudan etkilemektedir" dedi.

Sayın GÜMÜŞ Hayat Boyu Öğrenme kurslarında görev alan tüm yönetici öğretmen ve usta öğreticilere teşekkür etti.

26-12-201926-12-201926-12-201926-12-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.