KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

        İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ'ün başkanlığında yapılan toplantıya, Şube Müdürlerimiz İhsan PARLAK, ve Halk Eğitim Müdürümüz Sayın Sefer SONUÇ  ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdür ve İdarecileri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri katıldı.

         İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ, yirminci yüzyıldan bu yana, dünyanın sosyal, ekonomik ve kültürel olarak çok önemli değişim ve dönüşümler yaşadığını, söz konusu bu değişimler bireylerin hayatları boyunca eğitim almalarını gerekli kıldığını, içinde bulundukları topluma ve bu hızlı değişimlere ayak uydurmalarını gerektiğini, bireyin günlük hayatını topluma uyumlu bir şekilde sürdürebilmesi ve mesleğindeki gelişmeleri yakından takip edebilmesi de kendini yenilemesi ile mümkün olduğunu, bireyin kendini sürekli yenilemesi ise ancak yaşam boyu öğrenme ile sağlanabileceğini belirterek;

          "Hayat boyu öğrenmeyi sadece bireylerin boş zamanlarını doldurmak için gidilen kurslar faaliyetler gibi görmemeliyiz. Bunun bireylere ve topluma olan faydasını görmezden gelmemeliyiz. Hayat boyu öğrenme sonucunda bireylerin ekonomide üreten konuma geçecektir, iletişim kurma problem çözebilme gibi yetkinlikler kazanacaktır.  Bireylere, daha geniş çerçeveden bakabilme becerileri kazandıracaktır. Bu durum hem bireylerin kendileri ve sosyal yaşamları için atacağı bir adımken hem de istihdam edilmelerini hızlandıracağı için ekonomik özgürlük kazanmalarına da yararlı olacaktır. İşte tüm bu sebeplerden kaynaklı hayat boyu öğrenme kişilerin ve toplumun sağlığı, bütçesi ve sosyal hayatı için önemlidir.

            Bu anlamda bizler 2023 eğitim  vizyonu doğrultusunda Covid 19 pandemi tedbirlerini tüm kurs merkezlerimizde alarak çalışmalarımızı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sürdürmekteyiz.

       Bu vesile ile kursların açılmasında bizlerden  desteklerini esirgemeyen başta Safranbolu Kaymakamımız Sayın Mehmet TÜRKÖZ olmak üzere tüm paydaş kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum" dedi.

05-11-202005-11-202005-11-202005-11-202005-11-2020

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.