KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİLERİMİZİ YETİŞTİRİYORUZ

GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİLERİMİZİ YETİŞTİRİYORUZ

UNESCO Dünya Miras Listesi´nde yer alan ve "En iyi korunan kentler " arasında bulunan  Safranbolu ilçemizde  eğitim gören  öğrencilerimize, ilçemizin tarihi ve kültürel zenginlikleri anlatılarak gönüllü turizm elçileri yetiştiriliyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonu nda "Öğrenciler Safranbolu´nun Kültürel Değerlerini yakından tanıması ve gelecek kusaklara mirasın aktarilması hedefleniyor. Bu kapsamda  ilçemizde  eğitim gören tüm  öğrencimize  gezilerle ilçemizin kültürü ve tarihi anlatılacak, aynı zamanda  öğrencilerimiz gönüllü turizm elçisi olacak.

 

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş ise UNESCO Dünya Miras Listesi´nde yer alan Safranbolu´muzun, mimari yapısıyla, kültürel özellikleriyle çok fazla değer barındırdığını belirtti.

 

Bu değerlerin ilk etapta çocukların öğrenmesi, ilçeye misafir geldiğinde veya farklı bir ile gittiklerinde bu değerlerin onlara anlatılması, Safranbolu´daki değerlerin daha fazla tanınabilmesi adına önemli olduğunu vurgulayan  Sayın Gümüş, şöyle konuştu:"Öğrencilerimizin Safranbolu´nun değerlerini görmelerini sağlıyoruz. Bu sayede gönüllü kültür elçilerini yetiştireceğiz. Bu gönüllü elçiler sayesinde Safranbolu´nun tanınırlığının bir kat daha artacağını düşünüyoruz. Aynı zamanda kendi medeniyetinin değerlerini yakından görüp, sadece duymakla kalmayıp bizzat görerek daha yakından tanıyacaklar. Böylelikle bilgi ve becerilerini de artacak.Essiz kültürel miras bu sekilde gelecek kusaklara aktarilacak. değerlendirmesinde bulundu.

 

Öğrencilerimiz, Hıdırlık Seyir Tepesi, Demirciler Çarşısı, Kaymakamlar Evi, İzzet Mehmet Paşa Camisi, Cinci Han, Yemeniciler Arastası ve Tarihi Çarşı Merkezini gezerek ' Safranbolu´nun Kültürel Mirasını geleceğe taşıyacaklar.

26-05-202226-05-202226-05-202226-05-202226-05-202226-05-202226-05-202226-05-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.