KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELENEKSEL SOKAK OYUNLARI OKULLARIMIZDA HAYAT BULUYOR

GELENEKSEL SOKAK OYUNLARI OKULLARIMIZDA HAYAT BULUYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri ve Destek Programı kapsamında desteklenen ve Ünsal Tülbentçi İlkokulumuz tarafından yürütülen "Geleneksel Sokak Oyunları Hayat Buluyor" projesinin tanıtım ve açılış toplantısı Ünsal Tülbentçi İlkokulunda yapıldı.

Proje tanıtım ve açılış toplantısına İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, Şube Müdürümüz İhsan PARLAK, İlçemizdeki okullarımızın Müdürleri ve Ünsal Tülbentçi İlkokulu yönetici ve öğretmenleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda proje koordinatörü Hatice Bilici tarafından proje ile ilgili tanıtım sunumu yapıldı. Okul Müdürü Latif Gürbüzer'in açılış konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş'ün konuşması ile devam eden program sonunda davetlilere proje tanıtım kitapçığı dağıtıldı.

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş "Safranbolu'daki okullarımız farklı alanlarda hazırlamış oldukları projeler ile birbirleriyle yarışıyor. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında okullarımızda AB, BAKKA, TÜBİTAK, e-Twinning, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri gibi çeşitli kurum ve organizasyonlar tarafından desteklenen birçok proje uygulanıyor. Gençlerimizi geleceğe daha birikimli ve donanımlı hazırlama, onların ilgi ve becerilerini ortaya çıkarma ve onlarda özgüven ve merak uyandırma açısından bu projeleri çok değerli ve anlamlı buluyor ve eğitim öğretimin önemli bir parçası olarak görüyoruz. Bugün ilçemizde işte böyle bir proje daha hayata geçiyor. Özellikle okul öncesi ve ilkokul öğrencilerimiz için oyun hayatlarının en önemli parçası. Dijital bir çağda yaşıyoruz. Çocukluklarını böyle bir dönemde yaşayan yavrularımızın ruhen, bedenen ve zihnen sağlıklı bireyler olarak yetişmesinde geleneksel oyunlarımızın önemli olduğuna inanıyoruz. İşte bu proje ile çocuklarımızı annelerinin babalarının, dede ve ninelerinin oynayarak büyüdüğü geleneksel sokak oyunlarımız ile buluşturmuş oluyoruz. Böylece aynı zamanda kültürel mirasımızın gelecek nesillere aktarımı açısından da önemli bir görevi yerine getirmiş oluyoruz. Bu proje sayesinde Safranbolu'daki okullarımızda geleneksel oyunlarımız konusunda bir farkındalık oluşturulmuş olacaktır. Bu projede emeği bulunan öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Projemizin geleceğimiz olan çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi.   

04-11-202104-11-202104-11-202104-11-202104-11-202104-11-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.