KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELECEĞİN MASTER ŞEFLERİ SAFRANBOLU'DA YETİŞİYOR

GELECEĞİN MASTER ŞEFLERİ SAFRANBOLU'DA YETİŞİYOR

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş okullarda öğrencilerimiz ile buluşmaya devam ediyor.

Okul ziyaretleri kapsamında Cemil Meriç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında eğitim öğretim görmekte olan öğrencilerimizi uygulama mutfağında ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş onlarla sohbet etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada "Meslek Liselerimizde öğrencilerimiz bir taraftan akademik yönden eğitim öğretim alırken diğer taraftan hayata ve mesleğe hazırlanma ve bir meslek sahibi olmak için uygulamalı eğitim görmekteler. Okul türüne göre farklı alanlarda mesleğe hazırlanan öğrencilerimiz mezun olduktan sonra farklı sektörlerde ülkemize hizmet etme imkânına kavuşuyorlar. Cemil Meriç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında da geleceğin master şefleri yetişiyor. Öğrencilerimiz hem Anadolu Mutfağımızın eşsiz lezzetlerini hem de dünya mutfağının çeşitli tatlarını öğretmenleri rehberliğinde uygulamalı olarak öğreniyorlar. Bugün öğrencilerimizin mutfağına misafir olduk. Onların ellerinin emeği olan birbirinden güzel ve lezzetli yemekleri tadınca geleceğin en başarılı ve ünlü master şeflerinin Safranbolu'dan çıkabileceğine olan inancımız arttı. Gençlerimize her alanda güveniyor ve inanıyoruz. Çünkü onlara doğru rehberlik yapıldığında ve imkân sunulduğunda neleri başarabileceklerini bizlere gösteriyorlar. Öğrencilerimizi özgüvenleri, yetenekleri ve başarılarından dolayı kutluyorum. Onları yetiştiren ve her daim desteklerini yanımızda hissettiğimiz anne ve babalarına şükranlarımızı sunuyorum. Öğrencilerimize rehberlik eden, onları hayata hazırlayan değerli öğretmen arkadaşlarıma da özverili çalışmaları ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

22-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.