KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Geçici Hayatlar Kalıcı Miraslar Peşinde'' Projesi Kapsamında İlimize Gelen Öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

''Geçici Hayatlar Kalıcı Miraslar Peşinde'' Projesi Kapsamında İlimize Gelen Öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün ders dışı sosyal faaliyetler, toplumsal yaşam için önemli olan becerilerin ve yeterliklerin gelişmesine ve gençlik çağındaki öğrencilerin kendilerini gerçekleştirebilmelerine olanak sağlamak amacıyla hazırlamış olduğu "Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı" kapsamında koordinatör okul Abdurrahman Yerlikaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin yazmış olduğu  "Geçici Hayatlar Kalıcı Miraslar Peşinde" projesi ile Antalya ili Kepez ilçesi Amine Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden ilimize gelen 12 öğrenci, 2 öğretmenimiz  ve Okul Müdürü Mustafa TÜRKOĞLU İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU'nu ziyaret etti. Öğrenciler kendi elleri ile yaptığı ebru sanatı tablosunu ODABAŞOĞLU'na hediye etti.

ODABAŞOĞLU, ''Dünya Miras Kenti Safranbolumuza hoş geldiniz, bu proje sayesinde sizlere ilçemizi ve ilçemizdeki tarihi-kültürel zenginlikleri en iyi şekilde tanıtmak isteriz.'' diyerek nazik ziyaretlerinden ve hediyelerinden dolayı öğrencilere ve öğretmelere teşekkür etti.

Bu proje ile ülkemizdeki tarihi ve kültürel zenginliklerin farkına varılması, Akdeniz ve Karadeniz gibi iki farklı bölgenin birbirlerinin yaşam koşullarını daha yakından görmesi, sosyo-kültürel açıdan birbirlerini tanıması ve kardeşlik duygularının gelişmesi amaçlanmaktadır.

09-10-202309-10-2023

09-10-202309-10-202309-10-202309-10-202309-10-2023

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.