KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Sultan Mehmet Fen Lisemizin Gözü Yükseklerde

Fatih Sultan Mehmet Fen Lisemizin Gözü Yükseklerde

Türkiye'nin savunma sanayiinde dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde kurulmuş olan Türk Uçak Sanayi Anonim Ortaklığına (TUSAŞ), teknik gezi düzenleyen ilimizin başarılı okullarından Fatih Sultan Mehmet Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin gözü yükseklerde.  

Fatih Sultan Mehmet Fen Lisesi öğrencileri kendilerini sanatsal, kültürel alanda da geliştirmek için uzman rehberler eşliğinde Anıtkabir'in fiziksel mekanlarını gezmiş, sergileri incelemiştir. Anıtkabir'de bulunan Dr. Aziz SANCAR'ın aldığı 2015 Yılı Nobel Kimya Ödülü madalya ve sertifikası öğrencilerin büyük ilgisini çekmiştir. Gezi esnasında, Paleolitik Çağ'dan itibaren Anadolu topraklarının özgün eserlerine ev sahipliği yapan Anadolu Medeniyetleri Müzesi,  22 Şubat 2020 tarihinde açılan ,125 bin metrekare olan ve tek seferde 5.000 okuyucuyu barındırabilen  Millet Kütüphanesi öğrenciler tarafından ziyaret edilmiştir. Geleneksel Selçuklu, Osmanlı ve çağdaş motiflerle tasarlanmış beyaz ve yeşil mermerlerle dekore edilmiş olan kütüphanede öğrenciler incelemelerde bulunmuş ve vakit geçirmiştir.  

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU, geziyle ilgili şu ifadelere yer verdi:"  Fatih Sultan Mehmet Fen Lisemiz bu yıl ikinci teknik gezisini TUSAŞ'a yaptı. Yapılan gezide öğrencilerimiz milli muharip uçağımızı ve Kaan'nı gerçek boyutlarında yakından incelediler ve ilgi alanlarındaki çalışma ortamlarını gözlemlemlediler. Sektör hakkında işin başındaki kişilerden bilgi alarak iş süreçlerini çalışanların birbirleriyle iletişimlerini gözlemlediler. Öğrencilerimiz öğle yemeğinde de mühendislerle ve teknik personelle bir araya gelerek onlarla sohbet ettiler. Bu tür geziler öğrencilerimiz için çok büyük önem arz etmektedir. Geziyi planlayan Okul Müdürümüz Ziya ÇALIŞKAN ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, geziye  katılım sağlayan öğrencilerimizi tebrik ediyorum."

16-02-202416-02-202416-02-202416-02-2024

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.