KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"FARKLI YÖNLERİ İLE SOSYAL AĞLAR VE DİJİTAL OYUNLAR" PANELİ DÜZENLENDİKaymakamlığımız  ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 'Farklı Yönleri ile Sosyal Ağlar ve Dijital Oyunlar' paneli düzenlendi.

Safranbolu Şehit Murat Akdemir Proje İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen panele Valimiz Sayın Fuat GÜREL, Kaymakamımız Sayın Dr. Fatih ÜRKMEZER, Anadolu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Şafak Ertan ÇOMAKLI, Yenice Kaymakamı Sayın Muhammet EVLİCE, Eskipazar Kaymakam V. Sayın Emrah BÜTÜN,İl Emniyet Müdürü Sayın Sırrı TUĞ, 125. Jandarma ğitim Alay Komutanı Sayın Kd.Albay Hasan BAŞKÖK,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ, daire amirleri, akademisyenler, öğretmenler, stk'lar, vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Anadolu Üniversitesi SODİGEM Müdürü Sayın Prof. Dr. Levent ERASLAN, Anadolu Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümüne Araştırma Görevlisi Sayın Doç Dr. Yusuf Levent ŞAHİN ve Sayın Doç Dr. Adile Aşkım KURT ile AÜ Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Sayın Doç Dr. Baki DUY tarafından verilen panelde "Sosyal Ağlar ve Dijital Oyunlar", "Tehlikeli Dijital Oyunlar" ve "Dijital Oyunlar, Sosyal Medya ve Çocuk- Ergen Psikolojisi" konuları ele alındı.

Panel öncesi konuşma yapan Kaymakamımız Sayın Dr.Fatih ÜRKMEZER; "Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü SODİGEM ve Kaymakamlığımız işbirliğinde bugün düzenlediğimiz bu panele teşrifleriniz için hepinize hoş geldiniz diyorum. Dışardan gelen misafirlerimize de Safranbolu'ya tekrardan hoş geldiniz diyorum, Rektörümüze de Sayın misafirler Safranbolu Kaymakamı olarak Anadolu; Üniversitemizin Safranbolu da böyle bir panel düzenlediği için hem mutluyum hem gururluyum, iş birlikleri için isminin hakkını verecek şekilde Anadolu Üniversitesinin Anadolu coğrafyası için bu güzel girişimleri için ben kendilerine teşekkür ediyorum. Safranbolu kültür ve medeniyetleri buluşturmuş bir şehir, dijital dönüşümün de gelecek kuşaklara doğru aktarılmasını ve kültürümüzle bağlantılı bir şekilde aktarılmasını sağlamak açısından Safranbolu'nun iyi bir nokta olduğuna inanıyorum bugün burada aramızda hem mesai arkadaşlarımız hem de asıl hedef kitlemiz öğrencilerimiz var, akademisyenlerimiz var ayrıca özellikle rehber öğretmenlerimiz var, okul müdürlerimizden velilerimizden, okul aile birliklerimizden temsilcilerimiz var, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 24 saatini paylaştığı herkesin buluşturmaya çabalıyoruz Levent hocamızın bir an önce söylediği gibi gençlerimiz çocuklarımız bazen bizler de katıldığımız programlarda artık elimizden telefonu düşürmüyoruz, mutlaka bütün iletişimimizi telefon ile sağlıyoruz, dün yaptığımız hem rektör hocamızla hem diğer misafirlerimizle konuşmalarda aslında sosyal medyanın, dijital medyanın hatta oyunların faydalı taraflarından mutlaka panelistlerimiz bahsedecektir amacımız hızlı değişen dünyada doğruyu hızlı bir şekilde yakalamak eğer Anadolu üniversitesinin bu çabasına Safranbolu olarak en küçük bir katkımız olursa kendimiz mutlu addederiz. Tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyor panelimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

Panel sonunda panelistlere plaketlerini Valimiz Sayın GÜREL ve Kaymakamımız Sayın ÜRKMEZER takdim etti.

19-12-201919-12-201919-12-201919-12-201919-12-201919-12-201919-12-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.