KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ELEKTRİKLİ ARACIMIZ TEKNOFESTE "TANITIM VE YAYGINLAŞTIRMA" ÖDÜLÜ ALDI

ELEKTRİKLİ ARACIMIZ  TEKNOFESTE

Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin rehberliğinde, milli teknolojinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST'e kendi imal ettikleri elektrikli araba ile Kocaeli Körfez Pisti'nde düzenlenen yarışmaya  katıldılar. Yarışma sonucunda Safrantec takımımız "Tanıtım ve Yaygınlaştırılma Ödülü "alarak önemli bir başarı sergiledi.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında TÜBİTAK tarafından Körfez Yarış Pisti'nde düzenlenen Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda 34, Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda 37 araç start aldı.

 

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş,"Elektrikli araçların dünya üzerinde  enerji verimliliği anlamında büyük kazanımlar getireceği ifade edilmektedir. Bu yarışmalar için harcanan emeğin çok değerli ve yüksek ölçekte karşılık bulduğunu, hem gençlerimizin hayatlarında  hem de Ülkemizin  milli teknoloji hamlesi yolculuğunda çok önemli sonuçlar  ortaya çıkardığını gözlemliyoruz.

 

Gümüş; "Sosyal hayattan eğitime, ekonomiden savaş stratejilerine hayatın her alanını ilgilendiren ve etkileyen dijital bir çağı yaşıyoruz. Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki baş döndürücü gelişmelerin etkisi bütün sektörlerde ve hayatın her alanında hissedilmektedir. Bizlerde bu gelişim ve değişimlerin hızına ayak uyduracak projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz.

Ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında, Türkiye'nin teknolojik yetkinliğini geliştirmek amacıyla etki gücü yüksek program ve projelerin hayata geçirilmesine katkı sağlayacak gençlerimizin yetiştirilmesinde gayret sarfediyoruz. Bu bilinç ve anlayışla gençlerimizle sık sık bir araya geliyor, onlara destek olmaya gayret ediyoruz. Bu çalışmalarda gençlerimize destek olan eğitim ailemizin tüm paydaşlarına teşekkür ediyor, gençlerimize üzerinde çalıştıkları projelerde üstün başarılar diliyorum" diye konuştu.

25-07-202225-07-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.