KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİMDE YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLAR KONFERANSI DÜZENLENDİ

EĞİTİMDE YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLAR KONFERANSI DÜZENLENDİ

2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda öğretmenlerin mesleki çalışmalara katkı sağlamak ve yeni eğitim öğretim yaklaşımları hakkında farkındalık oluşturmak  amacıyla  Safranbolu İlçe Milli Eğitim müdürlüğümüz tarafından bir dizi faaliyetler planlanmıştır. Bu kapsamda öğretmenlerimize yönelik Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi  Çocuk Gelişimi Bölümü öğretim üyesi Prof Dr. Sayın Arzu ÖZYÜREK sunumuyla "Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar" konferansı düzenlenmiştir. Konferansta eğitimin dünü bugünü, eğitimde yeni metototlar, programlar ve öğrenci öğretmen etkileşimi konu edilmiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ konu ile ilgili yaptığı açıklamada; "Günümüz dünyası, teknoloji ve diğer alanlarda ortaya konulmuş yenilikler ve bu yeniliklerin şekillendirdiği tutum ve yaklaşımları ile şekillenmektedir. Ölçüt alınan her yenilik, kendine özgü uygulama alanını ve biçimini kendisi ile beraber getirmektedir. Öğretim ortamları bu yeniliklerin yoğun yaşandığı alanlardan biridir ve bu sebeple içerdiği örneklerin anlamlı tecrübeler haline getirilip uygulamaya dökülmesi, üzerinde çalışılması gereken konular arasında yer almaktadır. Bu bağlamda sürekli yeniliklerin yaşandığı ortamı  anlamlandırıp ,geleceğimiz çocuklarımızı bu değişime ayak uyduracak şekilde yetiştirmemiz önem arz etmekte." dedi.

Sayın GÜMÜŞ, tüm yenilikleri takip etmek ve güncel bilgiler ediniminin sağlanması için bu tür faaliyetlerin devam ettirileceğini belirtti.

22-11-201922-11-201922-11-201922-11-201922-11-201922-11-201922-11-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.