KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİMDE YAPAY ZEKA VE İNAVASYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ

EĞİTİMDE YAPAY ZEKA VE İNAVASYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, ilçemizdeki okullarda görev yapan bilişim teknolojileri öğretmenlerimiz ile bir araya geldi.

Şube Müdürümüz Enver AYATA'nın da katıldığı toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ,

"Etraflıca bakıldığında  günümüzde artık teknolojinin ve dijital hareketliliğin dahil olmadığı alan neredeyse kalmamıştır. Akıllı evler, akıllı telefonlar, akıllı tahtalar, akıllı arabalar vb. akıllı cihazlarla bu hareketlilik hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru  haline gelmiştir. Yaşantımızın  hemem hemen her anında kullandığımız bu teknolojilerin, eğitim alanında da yaygın bir şekilde kullanılmasının önemli bir gelişme sağlayabileceği düşünülmektedir. Eğitim sistemi genel olarak ele alındığında öğrenci, öğretmen, bir öğretim müfredatı ve eğitim alanı olmak üzere dört temel bileşen üzerine kurulmuştur. Bu bileşenlerin birbiri ile olan ilişkilerinin kalitesi eğitimin niteliğini artırmaktadır.

Yapay zekâ teknolojileri çoğunlukla farkında olunmasa da günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Farklı cihaz ve uygulamalar aracılığıyla bu teknolojiler her platformda hizmet vermektedir. Yapay zeka ile ilişkili meslekler geleceğin meslekleri arasında yerini almıştır. Yapay zekâ uygulamalarının öğrencilerin kendi kapasite ve öğrenme hızlarına göre öğrenme imkânı sağlıyor olması, bu uygulamaların en pozitif etkisi olarak kabul edilmektedir. Bizlerde Ulusal Yapay Zekâ Stratejisi 2021-2025 ve "Dijital Türkiye" vizyonu ve "Milli Teknoloji Hamlesi" ile uyumlu olarak planlamalar yaparak geleceğe emin adımlarla yürüyen gençler yetiştireceğiz dedi. Bu minvalde yaptığımız eğitimler, planlamalar ve oluşturulan altyapılardan güzel neticeler alacak olmamız bizleri mutlu etmektedir. Öğrencilerimiz için yapay zeka kodlama vb eğitimlerinin  amacı; öğrencilerimizi  yapay zeka ile tanıştırmak ve blok programlama araçlarını kullanarak görüntü, ses ve metin işleme ile ilgili yapay zeka projelerinin kodlamasını öğretmektir. Bu sayede öğrenciler, eğlenceli bir şekilde kodlama ile ilgili temel kavramları öğrenirken, yapay zeka ile ilgili somut örnekleri de görme fırsatı yakalayacaklardır. Aynı zamanda, öğrencilere yapay zeka konusunda bir farkındalık kazandırılması ve gelecek kariyer planlamaları için yeni bir kapı açılması planlanmaktadır." dedi.

29-09-202129-09-202129-09-202129-09-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.