KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM KURUMLARI MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI SAFRANBOLU KAYMAKAMIMIZIN KATILIMI İLE YAPILDI

EĞİTİM KURUMLARI MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI SAFRANBOLU KAYMAKAMIMIZIN KATILIMI İLE YAPILDI

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı ikinci dönem Safranbolu Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu toplantısı Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde yapıldı.

Safranbolu Kaymakamımız Sayın Mehmet TÜRKÖZ'ün teşrifleri ile gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Refiki Feyza KILIÇ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ, Şube Müdürlerimiz Ayhan YILMAZ, Enver AYATA, İhsan PARLAK ve Safranbolu'da bulunan eğitim kurumlarımızın müdürleri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ toplantının açılışında yaptığı konuşmasında başarılı ve sorunsuz geçen birinci dönemin ardından ikinci döneme yeni hedefler ve umutlarla başladıklarını belirtti. İkinci dönemde; kütüphanesiz okul kalmasın projesiyle okullara kazandırılan kütüphanelerin "Bir Kitap Bir Gelecek" projesi ile zenginleştirilmesi, okul öncesi okullaşma oranının artırılması, Meslek Liseleri bünyesinde açılan Mesleki Eğitim Merkezlerinin etkin ve verimli çalışması, akademik başarı ve çalışmaların yanı sıra sosyal, külrürel, sportif, teknolojik etkinlik ve projelere hız verilmesi, temel eğitimde 10 bin okul projesi çalışmaları başta olmak üzere gündemde olan konu başlıklarında bilgilendirme ve değerlendirmelerde bulundu.

Safranbolu Kaymakamımız Sayın Mehmet TÜRKÖZ de yaptığı konuşmada, tüm dünyayı ve hayatın bütün alanlarını olıumsuz etkilyen salgın hastalık sürecinin eğitimi de etkilediğini belirterek pandeminin devam ettiğini fakat tedbirleri elden bırakmadan eğitime yüz yüze devam etmenin önemli ve gerekli olduğunu vurguladı. Okullarımıza kazandırılan kütüphanelerimizi zenginleştirmeyi ve öğrencilerimizi kitapla buluşturmayı önemsediklerini ve her okuldan kendi alanları ve imkanları ölçüsünde öğrencilerimizi geleceğe daha donanımlı hazırlamak için sosyal, kültürel, sportif, teknolojik vb alanlarda projeler üretmelerini ve öğrenciye dokunan çalışmalar yapmalarını beklediklerini ifade etti. Safranbolu'nun eğitim öğretim başarısına katkılarından dolayı bütün okul yöneticilerine ve öğretmenlere teşekkür ederek ve ikinci dönemin hayırlı olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından Şube Müdürlerimizin kendi alanları ile ilgili konularda yaptıkları bilgi paylaşımları ile devam eden toplantı Okul Müdürülerimizin soru, öneri ve taleplerini ifade ettikleri dilek temenniler bölümü ile sona erdi.

09-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.