KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM KURUMLARI MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI KAYMAKAMIMIZIN KATILIMLARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

EĞİTİM KURUMLARI MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI KAYMAKAMIMIZIN KATILIMLARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

020-2021 Eğitim Öğretim yılı ikinci dönem Safranbolu Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu toplantısı 23 Şubat Salı günü Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde pandemi tedbirlerine uygun olarak yapıldı.

Safranbolu Kaymakamımız Sayın Mehmet TÜRKÖZ'ün teşrifleri ile gerçekleştirilen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ, Şube Müdürlerimiz Ayhan YILMAZ, Özkan İNCE, Enver AYATA, İhsan PARLAK ve Safranbolu'da bulunan eğitim kurumlarımızın müdürleri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ toplantıda yaptığı konuşmasında, ilçede yürütülen yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetleri, okullarda alınan covid-19 tedbirleri ve hijyen çalışmaları, 21 noktada kullanıma sunulan EBA destek noktaları, tablet dağıtımı, çoğunluğu çevrim içi olarak gerçekleştirilen sosyal, kültürel, sportif, sanatsal ve teknolojik etkinlikler, yürütülmekte olan proje çalışmaları, okullara kazandırılan tasarım beceri atölyeleri ve eğitim alanında dünyadaki yenilikler ve gelişmeler vb. konu başlıklarında bilgilendirme ve değerlendirmelerde bulundu.

Safranbolu Kaymakamımız Sayın Mehmet TÜRKÖZ de yaptığı konuşmada, "Tüm dünyayı ve hayatın bütün alanlarını etkilen bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçten eğitim öğretim faaliyetlerimiz de etkilendi. Ama devletimizin aldığı tedbirler ve geliştirdiği uygulamalar ve siz eğitimcilerin gayretli ve özverili çalışmaları ile bu süreci en az hasarla atlatmak için yoğun bir çaba sarf ettik. Safranbolu olarak bunu başardığımızı düşünüyorum. Ümit ediyorum ki köy okullarımızda yüz yüze eğitime geçtiğimiz gibi en kısa zamanda diğer okullarımızda da belirli bir program dahilinde yüz yüze eğitime geçeriz. Pandemi süreci bizlere şunu gösterdi ki eğitimciler olarak her an kendimizi güncellemeli, yenilemeli ve geliştirmeliyiz. Uzaktan eğitim sürecini başarı ile yürütebilmemizi başta teknoloji kullanımı olmak üzere alışık olmadığımız bazı hususlarda kendimizi geliştirmiş olmamıza borçluyuz. Safranbolu olarak akademik başarıda iyi bir yere sahibiz. Bu önemli bir başarı. Ama bunun yanı sıra kültürel, sanatsal, sportif alanlarda da okullarımız projeler geliştirmeli ve öğrencilerimizi bu açıdan da geleceğe hazırlamalıyız. Bunlara ilave olarak da okuyan, okuduğunu anlayan ve ifade edebilen bir gençlik yetiştirme sorumluluğumuzu da ihmal etmememiz gerekmektedir. Safranbolu'muzun eğitim öğretim başarısına katkılarınızdan dolayı bütün okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. İkinci dönemin hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

23-02-202123-02-202123-02-202123-02-202123-02-202123-02-202123-02-202123-02-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.