KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"EDEBİYAT,SANAT VE GENÇLİK"KONULU TOPLANTI DÜZENLENDİİlçemiz Okullarında görev yapan Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleriyle Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde Karabük Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü işbirliğinde 'Edebiyat Sanat ve Gençlik' konulu toplantı düzenlendi. Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş; Kültür ve medeniyet, bir toplumun bütün yaşantısını, düşüncesini, davranışlarını, ritüellerini, gündelik hayat tarzlarını, maddi ve manevi ürünlerini ifade eden yapılardır. Her toplum kendince bir yaşantıya sahiptir ve bu yaşantı onun kültür ve medeniyet kalıplarını oluşturur. Aynı zamanda sanat toplumsal bir üretimdir. Sanatın oluşması için mutlak anlamda toplum gereklidir. Yani insan gerçeği sanatın yapıcısıdır. İnsan olmadan sanat olmaz; dünyevi ve insani bir üretim alanı olarak sanat doğrudan insanlar, toplum ve kültürle ilgilidir. Sanat ve toplum iç içedir, birbirinden ayrılamaz gerçekliklerdir.  Sanatın estetik özünü toplumsal olaylar, insanların toplumla olan çok yönlü ilişkileri oluşturur. İnsanın bilincini belirleyen onun toplumsal varlığıdır dedi.

Bu bağlamda gençlerimizi sanata ve edebiyata ilgi duyacakları etkinlikleri artırılması ve mekanlar oluşturulması gerektiğini ifade etti. İlçemizdeki gençlik merkezleri ve kütüphanelerin aktif kullanılması gerekliliğine değindi. Etkin işbirliği için Gençlik ve Spor İl müdürlüğüne teşekkür etti. 

 Gençlik Hizmetleri  Müdürü sayın Hüseyin Bilicioğlu; Gençlik merkezleri faaliyet ve çalışma alanları hakkında bilgilendirmede bulundu. Gençlik merkezlerinin çeşitli disiplin alanındaki birimlerinin  öğretmen ve öğrencilerin hizmetinde bulunduğunu ifade etti. Mart ayında yapılacak olan kültür ve sanat yarışmaları hakkında bilgi verdi. 

Toplantı soruların cevaplandırılmasıyla sona erdi.

04-03-202204-03-202204-03-202204-03-202204-03-202204-03-202204-03-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.