KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"DÜNYA MİRAS KENTLERİ BULUŞUYOR" PROJESİ İÇİN KONYA'DAN GELEN MİSAFİRLERİMİZİ İLÇEMİZDE AĞIRLADIKDin Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Okullarındaki öğrencilerin eğitim öğretime devam ederken farklı yöreleri sosyo-kültürel açıdan tanımaları, tarihi ve kültürel miras bilinci kazanmaları, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmaları amacıyla başlatılan "Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı"nda İlimizi temsil eden İlçemiz Abdurrahman Yerlikayaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi "Dünya Miras Kentleri Buluşuyor" projesi kapsamında Konya/Selçuklu Buhari Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini Safranbolu'da ağırladı.

Abdurrahman Yerlikaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizin misafiri olarak "Dünya Miras Kenti" Safranbolu'ya gelen Konya/Selçuklu Buhari Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ilçemizin tarihi mekanlarını gezdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ de Buhari Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile bir araya gelerek sohbet etti. llçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ ziyaret sonrası yaptığı açıklamada "İlçemizde okullarımız tarafından bir çok proje yürütülüyor. Bunlardan birisi de "Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı" kapsamında Abdurrahman Yerlikayaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından yürütülen "Dünya Miras Kentleri Buluşuyor" projesi. Proje kapsamında Konya/Selçuklu Buhari Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini bugün ilçemizde misafir ettik. Tarihi mekanlarımızı tanıttık. Misafir öğrencilerimizle sohbet ettik. İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak projede katkısı olan okulumuzun yöneticilerini, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ediyorum. Konya'dan misafirimiz olan öğrencilerimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor, hayırlı yolculuklar diliyorum." dedi.

09-05-202209-05-202209-05-202209-05-202209-05-202209-05-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.