KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"DÜNYA İLK YARDIM GÜNÜ" ETKİNLİKLERLE KUTLANDIİlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, "Dünya İlk Yardım Günü"  etkinlikleri kapsamında Şehit Atilla Bodur İlkokulunda ''Okulunda ve  Yaşadığın Yerde Sen de İlk Yardım Kahramanı Ol'' teması ile düzenlenen programa katıldı.

 

Şube Müdürümüz Özkan İnce ve Ayhan Yılmaz 'ın eşlik ettiği programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, "Eğitim öğretim ve çalışma ortamlarında sağlıklı şartların oluşturulması, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı bir eğitim ortamında yetiştirilmesi, okullarda meydana gelebilecek olası bir yaralanma ve rahatsızlıkların minimize edilerek sağlıklı ve güvenli okul ortamlarının oluşturulması konularında ilçe milli eğitim müdürlüğü olarak etkin bir şekilde caba göstermekteyiz. Salgın hastalıkla mücadele ettiğimiz bu günlerde  okullarımızın sağlıklı ve güvenli ortamlar olması daha da büyük önem  taşımaktadır. Salgın hastalığın başladığı ilk günden itibaren okul yöneticilerimiz ve çalışanlarımız bu konuda büyük bir özveri ile çalışarak okullarımızda her türlü tedbiri aldılar. Bütün okullarımız "Okulum Temiz" belgesi alarak bu sınavı başarıyla verdiler. Bundan dolayı bir kez de emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi. 

 

Öğrenci ve öğretmenlerde ilk yardım kültürü oluşturmaya yönelik düzenlenen programda İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından ilk yardım ve müdahale konusunda bilgilendirme yapıldı. Öğrencilerimiz tarafından da  ani müdahale gerektiren bir durumda yapılabileceklerle ilgili senaryo canlandırıldı. Büyük bir özveri ile çalışan  sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.

14-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.