KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE ENDÜSTRİ 4.0' TOPLANTISI YAPILDI

DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE ENDÜSTRİ 4.0' TOPLANTISI YAPILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ başkanlığında Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0' toplantısı yapıldı. Toplantıya Şube Müdürümüz Sayın Yavuz AYDIN, mesleki teknik okullarımızın idarecileri, alan ve bölüm şefleri katıldı.

Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan  GÜMÜŞ; "Geleneksel üretim ve hizmet sistemleri, günümüzde dijital bir dönüşüm yaşayarak yeni bir yapıya bürünmektedir. Özellikle elektronik, bilgi ve iletişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler bu dönüşümü daha da hızlandırmıştır. Akıllı robotlar, sensörler, 3D yazıcılar,  gelişmiş veri depolama ve analiz sistemleri ve daha birçok teknoloji bu dönüşümde kilit rol oynamaktadır" dedi. 

Sayın GÜMÜŞ; bu bağlamda dijital dönüşümün en büyük tetikleyicisi Endüstri 4.0'dır. Endüstri alanlarında yaşanan değişiklikler, toplumu ve dolayısı ile toplumla bağıntılı her şeyi değiştirdiğini ve etkilediğini, geleceği yakalamak için değişimi iyi okumak gerektiğini belirterek,

"Dijital dönüşümde başarılı olabilmek için her şeyden önce bir plan ve kararlılık gerekir. Bu planın kararlılıkla ve aynı zamanda mümkün olan en hızlı şekilde uygulanması başarıya giden yolu açacaktır. Başarıya ulaşabilmek için dünyanın sunduğu fırsatlar etkin şekilde  değerlendirilebilir." dedi.

Sayın GÜMÜŞ; Mesleki Teknik Kurumlarımızın  bu dijital dönüşüme ayak uydurması, iş tanımlarının ve mesleklerin değişmekte olduğu ve her şeyin teknolojik çağa adapte olduğu bilinciyle hareket ederek öğrencilerimizi geleceğe hazırlamamız gerektiğini, bu bağlamda 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.         

Toplantıda ortaya çıkan çeşitli proje fikirlerinin   kısa sürede hayata geçirileceği ifade edildi.

11-01-202011-01-202011-01-202011-01-202011-01-202011-01-2020

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.