KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUKLUK ÇAĞI OBEZİTESİ VE EBEVEYN YEMEK ZAMANI DAVRANIŞLARI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

ÇOCUKLUK ÇAĞI OBEZİTESİ VE EBEVEYN YEMEK ZAMANI DAVRANIŞLARI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Safranbolu Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Nesrin ARSLAN tarafından düzenlenen seminere, Kaymakamımız Sayın Dr.Fatih ÜRKMEZER'in eşi Sayın Miray ÜRKMEZER, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ, usta öğreticiler ve kursiyerler katıldı.

Düzenlenen Seminerde; "Çocukluk Çağı Obezitesini Oluşturan Sebepler, Çocukluk Çağı Obezitesinde Ebeveyn Yemek Zamanı Davranışları, Çocukluk Çağı Obezitesini Önlemek İçin Neler Yapabiliriz ?" konularında katılımcılara bilgi verildi.

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ konu ile ilgili yaptığı açıklamada; "Günümüzde toplumun fiziksel aktivite konusunda yeterince eylemde olmaması, fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince içselleştirilememesi ve giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi, toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını artıran önemli nedenlerden biri olduğu gözlemlenmektedir." dedi. 

Sayın GÜMÜŞ, fiziksel aktivitenin her yaşta sağlığa yararlı olduğunu, düzenli fiziksel aktivitenin çocukların ve gençlerin sağlıklı büyümesi ve gelişmesinde, istenmeyen kötü alışkanlıklardan kurtulmasında, sosyalleşmelerinde, yetişkinlerin ise çeşitli kronik hastalıklardan korunmasında, tüm hayat boyunca yaşam kalitesinin artırılmasında önemli farklar yaratabildiğini belirtti.

Obezite ve ona bağlı istenmeyen durumların önlenmesinde sağlıklı beslenme önem arz ettiğini ve sağlıklı beslenme açısından geleneksel gıdaların üretimi ve tüketiminin öneminin anlaşılması öncelikle annelerin bilinçlendirilmesi ve toplumsal bilincin kazandırılması ile  sağlıklı nesiller yetiştirilmesine imkan sağlanacağını ifade eden Sayın GÜMÜŞ; "İlçemizde  çok bireye ulaşarak sağlıklı ve mutlu birey yetiştirmek için bun tür programlara ağırlık vereceğiz." dedi.

Karşılıklı soru cevap etkinliği ile seminer son bulurken İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ desteklerinden dolayı Kaymakamımız Sayın Dr. Fatih ÜRKMEZER'E teşekkür etti. 

26-02-202026-02-202026-02-202026-02-202026-02-202026-02-2020

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.