KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇEDES Projesi Kapsamında Şehit Murat Akdemir Lisesi Öğrencilerimizle İftar Programı

ÇEDES Projesi Kapsamında Şehit Murat Akdemir Lisesi Öğrencilerimizle İftar Programı

Milli Eğitim Bakanlığımız, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Geçnlik Spor Bakanlığımız arasında yapılan protokol gereği Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) Projesi kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İlçe Müftülüğümüz iş birliğiyle okullarımızda yürütülen Değerler Eğitimi faaliyetleri Ramazan Ayı boyunca devam etmiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU; Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisemizdeki öğretmen ve öğrencilerimizle Safranbolu İlçe Müftülüğümüzün düzenlemiş olduğu iftar programına katıldı. İftar öncesinde öğrencilerimizle sohbet etti. İlçe Müftümüz ve İlçe Milli Eğitim müdürümüz öğrencilerimize iftar öncesi yemek dağıtımında bulundu.

İftar Programına, İlçe Müftümüz Aydın BOSTANCI, Şube Müdürümüz Enver AYATA, Safranbolu İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Bilal KAYABAŞI, Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Recep GÜNEY, İmam-Hatipler, Müftülük Personeli, proje kapsamında faaliyetlerde bulunan öğretmen ve öğrencilerimiz de katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: " ÇEDES Projesi ve değerler eğitimi ile öğrencilerimizin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerimizi benimseyen ve bu değerleri koruyup geliştiren, bilime sevdalı, kültüre meraklı, duyarlı, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olmalarına olanak sağlamaktadır. Bu proje kapsamında ülkemizin geleceği olan öğrencilerimizi milli manevi değerlerimizi bilen gençler olarak yetiştiriyoruz. Bu mübarek günlerde iftar sofrasında öğrencilerimizle birlikte Ramazan sevincini paylaşıyoruz. Programda emeği geçen İlçe Müftülüğümüze ve İlçe Müftümüz Aydın BOSTANCI'ya teşekkür ediyor, hayırlı ramazanlar diliyorum."

İlçe Müftümüz Aydın BOSTANCI ise öğrencilerimizle yaptığı sohbetinde " Ramazan ayı rahmet ve mağfiret ayıdır. Allah'ın lütuf ve ihsanı, rahmet ve mağfireti, feyiz ve bereketi bu ayda her tarafı kuşatır. Daha önceki peygamberlere ve ümmetlerine verilmeyen faziletler ve güzel meziyyetler Ramazan ayında bizim Peygamberimize ve biz ümmetine verilmiştir. Programımıza katılan Kıymetli Gençlerimize, Müdürlerimize, Din Gönüllüsü Hocalarımıza, iftar yemeğini hazırlayan, ikram eden Meşeliboğaz Hafızlık Kur'an Kursu Görevlilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." ifadelerine yer verdi.

21-03-202421-03-202421-03-202421-03-202421-03-202421-03-202421-03-202421-03-202421-03-2024

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.