KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ÇAĞDAŞ ÜRETİMDE NİTELİKLİ MOBİLYA STAJI" PROJESİSafranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafindan yürütülen  "Çağdaş Üretimde Nitelikli Mobilya Stajı" kapsamında öğretmen ve öğrencilerimiz  Almanya Gelsenkirchen şehrinde bulunan GAFÖG kurumunda 3 hafta boyunca staj faaliyeti gerçekleştireceklerdir.

Üst Yüzey İşlemleri alanında yapacakları staj faaliyetinde Ahşap Yüzeyi Onarma, Ahşap Yüzeylere Boyama Yapma, Ahşap Yüzeyde Dekoratif İşlemler, Ahşap Yüzeylere Dolgu Verniği Uygulama, Ahşap Yüzeylere Son Kat Verniği Uygulama gibi konularda bilgi alıp uygulama yapabilecek yeterliliğe sahip olacaklardır.

Ayrıca staj çalışmaları sonrasında düzenlenecek olan kültürel aktivitelerle ve kültürel gezilerle farkli kültürleri  tanıyacaklardır. Konuyla ilgili açıklama yapan Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, şunları kaydetti:

"Yaşadığımız toplumda karşımıza çıkan sorunlar, değişim ihtiyacını ve buna ilişkin çözüm önerilerini ortaya çıkarmaktadır. Değişim fikrinin hayata geçebilmesi ve istenen sonuçlara ulaşılması, söz konusu fikrin gerçek bir projeye dönüştürülmesi ile mümkündür. Projelerin başarısı ise her zamankinden daha büyük önem kazanmaya başlamıştır. İhtiyaçtan ve çözüm arayışından doğan proje fikrinin ortaya çıkışından tasarlanmasına, kağıda dökülmesinden geliştirilmesine, projenin yürütülmesinden sonlandırılması ve değerlendirilmesine, bilgi üretiminin sağlanmasına ve yayılmasına kadar olan süreci yürütmek emek ister. Bizlerde bu tür faaliyetlerle emeklerimizin karşılığını alacağımızı düşünüyoruz. Yürütülen projelerle bir çok öğrencimiz ve öğretmenimizin yurt dışında alanları ile ilgili faaliyetleri görme imkanı ortaya çıkmaktadır." dedi.

14-06-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.