KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİR OKULUMUZ DAHA Z KÜTÜPHANEYE KAVUŞTU

                  Safranbolu Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer’in destekleri  ile  öğrencilerimizin  kullanımına sunulan  Z Kütüphanelerin 6. sı Safranbolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesimizde törenle açıldı.        
BİR OKULUMUZ DAHA Z KÜTÜPHANEYE KAVUŞTU

                Safranbolu’da ki okullarımızda daha önce 5 okulumuzda açılışları gerçekleşen, içerisinde bilgisayardan, zekâ oyunlarına, çok sayıda kitaptan, dinlenme alanlarına kadar pek çok argümanı bulunduran Z Kütüphanelerin   ( Zenginleştirilmiş ) 6. sı Safranbolu Mesleki Teknik Anadolu Lisesimizde öğrencilerimizin hizmetine sunuldu.                

               Okulumuz  bahçesinde düzenlene törene Safranbolu Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer, İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Osman Gül, İlçe Jandarma Komutanımız J. Yzb. Burak Ören, İlçe milli Eğitim Müdürümüz Sayın  Hasan Gümüş, İlçe Müftümüz  Sayın  İsmail Temur, Okul Müdürlerimiz, öğretmenlerimiz , öğrencilerimiz  ve  velilerimiz katıldı.                

               Okul Müdürümüz Sayın  İsmail Aydın’ın teşekkür konuşmasından sonra İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın  Hasan Gümüş’te;  “ Kütüphaneler ve kitaplar bir milletin kökleridir. Bir milletin kökleri ne kadar çok sağlamsa, o kadar çok genişleyip, o kadar çok yükselebilir. Bizler de her zaman köklerimizin zenginliği ile öğünen bir milletiz.  İşte açılışlarını yaptığımız kütüphaneler sayesinde köklerimizi zengin tutuyoruz. Çocuklarımız bu vesile ile günün gelişen teknolojisine uygun bir şekilde yetişme fırsatı buluyorlar. İnşallah bu tür kütüphanelerin sayısını arttıracağız. Bu sayede Safranbolu’muzda 6. cı Z Kütüphanenin açılışının gururunu yaşıyoruz. Ben bu vesile ile Safranbolu’ya böyle önemli eserleri kazandıran Bölge Milletvekillerimize, Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza, kısaca emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyor, kütüphanemizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.                  

              Safranbolu Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın  Dr. Fatih Ürkmezer ise, “Gelişen, bilgi akışının çok hızlı olduğu dünyada yaşıyoruz”dedi.Bu hızlı bilgi akışının her konuda insanların hayatlarını etkilediğini kaydeden Sayın Ürkmezer; “ Sevgili gençler: bunların arasında değişmeyen tek bir şey var. Bunların en başında da bilgi geliyor. Doğru bilgi hiçbir zaman değişmez. Çünkü doğru bilgi sizleri eninde sonunda doğrulara ve başarıya getirecektir. Bu nedenle ortaya koyduğunuz emekte hiçbir boşa gitmez. Yani doğru verilen emekler mutlaka karşılığını alacaktır. İşte tam da burada açılışını yaptığımız kütüphaneler, sizlerin doğru bilgilere ulaşmanızı sağlayacaktır” dedi.               

             Safranbolu’ya kütüphane kazandırmaya devam edeceklerini ifade eden Safranbolu Kaymakamımız  ve Belediye Başkanımız Sayın  Dr. Fatih Ürkmezer; “ İnşallah Kültür Bakanlığımızın destekleri ile bir de büyük kütüphane açacağız. Sağ olsunlar devlet büyüklerimiz Safranbolu’da alt yapı olsun üst yapı olsun her türlü desteği veriyorlar. İşte bunlardan bir tanesini de bu gün sizlerin hizmetine sunacağız. Bu hizmet Safranbolu’da geleceğimizin teminatı olan sizler, yani çocuklarımız için yapılıyor. Bu yetiyor mu? Hayır tabii ki de yetmiyor. Bundan sonra da devam edeceğiz” diye konuştu.              

            Safranbolulu iş adamların da çağrıda bulunan Sayın Ürkmezer; “ Lütfen, her biriniz ilçemizde bir ya da iki okulun ihtiyaçlarını sahiplenirseniz, hem Safranbolulun hem de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yatırım yapmış olursunuz. Ve böylece sizler sadece bu dünyada değil, ahretinizi de kurtarmış olursunuz.  Çünkü bizler inanıyoruz ki, hayır duası ile yâd edilmek çok önemli bir şey.  Elbette ki devletimiz bu tür imkânları sağlıyor. Ancak çocuklarımız yapılacak her türlü katkı karşılıksız kalmayacaktır. Yine bilinmesini isterim ki Devletimizin de büyük destekleri ile sizlere çok daha önemli projelerle hizmet vermeye devam edeceğiz. Sizlerden tek isteğimiz, sadece kendiniz ya da aileniz değil, devletinizin ve milletinizin geleceğini düşünerek daha çok çalışmanız,  doğru bilgiye ulaşmada çok çaba sarf etmek ve emek göstermenizdir. Bu duygu ve düşüncelerle 6. sını açacağımız Z Kütüphanenin hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.  

           Konuşmanın ardından Kurdele kesimine geçildi. Protokol üyeleri ve katılımcılar Z Kütüphaneyi gezdiler.

04-10-201804-10-201804-10-201804-10-201804-10-201804-10-201804-10-201804-10-201804-10-201804-10-201804-10-201804-10-201804-10-2018

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.